درباره اورابام

صنعت ایزوگام

تحولات فناوری در صنعت ایزوگام

نسل کنونی ایزوگام ها در صنعت ایزوگام به مرور زمان طراحی و تولید شوند و همه مشکلات ناشی از نفوذ آب و نشتی را برطرف کنند. از زمان شروع سفر انسان بر روی آب، ضد آب بودن قسمت مهمی از…

Pasargad

18 مارس 2021
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

نسل کنونی ایزوگام ها در صنعت ایزوگام به مرور زمان طراحی و تولید شوند و همه مشکلات ناشی از نفوذ آب و نشتی را برطرف کنند.

از زمان شروع سفر انسان بر روی آب، ضد آب بودن قسمت مهمی از پیشرفت بشر بوده است. قایق های بدوی که با ماده ای از نوع قیر مهر و موم شده بودند‌، می توانستند روی آب دوام بیشتری داشته باشند.

پاسارگاد عایق پارس – همچنین‌، در مصر باستان بلوک های سنگ آهک به کار رفته برای اهرام ثلاثه ضد آب بودند‌، بنابراین این سازه می تواند در برابر نفوذ آب باران مقاومت کند.

صنعت ایزوگام

ایزوگام: گذشته و حالا (صنعت ایزوگام)

در اوایل تاریخ بشر‌، کنار امدن با آب باران با استفاده از روش های ابتدایی عایق بندی امکان پذیر بود. اما این بدان معنا نیست که آنها در آن زمان برای نیازهایشان کافی نبودند.

به عنوان مثال‌، هنگامی که مقبره اهرام حفر شد‌، دانشمندان با وجود طغیان رودخانه نیل در طی سالها‌، از کشف چیزهایی که هنوز در آن شرایط بی عیب و نقص بودند‌، شوکه شدند. به این دلیل بود که مصری ها در استفاده از ماده ای مانند قیر که مقبره خود را با آن آراسته بودند، تسلط داشتند.

با پیشرفت ساختمان ها تغییر مواد اولیه از سنگ به مواد جدیدتر مانند فلز و بتن‌، چالش های مختلف و جدیدی برای عایق بندی به وجود آمد.

اگرچه عبور آب از بتن و فلز ممکن است دشوارتر باشد‌، اما مشکلی برطرف نشد. هرگونه ترک یا ضعف می تواند منجر به آسیب شدید، خرابی بتن و زنگ زدگی فلز شود و همه اینها می تواند بر ساختار و عمر ساختمان تأثیر بگذارد.

به ویژه شهرها تمایل دارند که ساختمان هایشان چند لایه باشد تا عمر و کارایی بیشتری داشته باشند. به علاوه‌‌، ساختمان ها بلند مرتبه ساخته می شوند. این بسیار متفاوت از ساخت ساختمان در گذشته است‌، که منجر به بروز مشکلات منحصر به فرد آسیب ناشی از نفوذ آب در بالکن ها‌، کف و سقف می شود.

همه این موارد منجر شد تا نسل کنونی ایزوگام ها در صنعت ایزوگام به مرور زمان طراحی و تولید شوند و همه مشکلات ناشی از نفوذ آب و نشتی را برطرف کنند.

منبع: Titanwaterproofing

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

1 دیدگاه

  1. خیلی جالب بود مرسی

    پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *