درباره اورابام

عوامل خرابی ایزوگام

عوامل تاثیرگذار بر خرابی ایزوگام چیست؟

درصورتی که ایزوگام مورد استفاده باکیفیت نباشد با گذشت زمان دچار آسیب شده و در اصطلاح خرابی ایزوگام به وجود می آید. حال اگر ایزوگام مورد استفاده از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد٬ این آسیب ها زودتر ظاهر خواهند شد. پاسارگاد…

Pasargad

19 دسامبر 2021
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

درصورتی که ایزوگام مورد استفاده باکیفیت نباشد با گذشت زمان دچار آسیب شده و در اصطلاح خرابی ایزوگام به وجود می آید. حال اگر ایزوگام مورد استفاده از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد٬ این آسیب ها زودتر ظاهر خواهند شد.

پاسارگاد عایق پارس – کارشناسان و کسانی که کار نصب ایزوگام را انجام می دهند٬ با بررسی و تشخیص درست عملیات بازسازی و ترمیم را انجام می دهند. برای ترمیم ایزوگام فرسوده نصاب باید با استفاده از ابراز مخصوص (شامل حرارت و تیغ مخصوص) ایزوگام های آسیب دیده را جدا کرده تا بتواند ایزوگام جدید را نصب نماید.

بهتر است برای ترمیم و بازسازی ایزوگام سقف٬ که مهم ترین قسمت نصب ایزوگام محصوب می شود٬ از کارشناسان و نصابان ایزوگام کمک بگیرید. این کار از صرف هزینه های اضافی بسیاری جلوگیری می کند.

معمولا ایزوگام در تابستان و فصل گرما٬ آن هم به دلیل قرارگیری در معرض مستقیم نور خورشید ترک می خورد و آسیب می بیند. توصیه می شود پس از مشاهده این موارد٬ هرچه سریع تر جهت ترمیم آن اقدام شود.

برای لکه گیری ایزوگام قسمتی از ایروگام را برش داده و با استفاده از حرارت در محلی که ایزوگام ترک خورده یا نیاز به ترمیم دارد٬ قرار می دهیم. ترک های ایجاد شده در سطوح ایزوگام را هم می توان به کمک چسب ایزوگام بازسازی نمود.

عوامل موثر در خرابی ایزوگام

صنعت ایزوگام

اگر نصب ایزوگام توسط افراد ماهری صورت گرفته باشد٬ کمتر آسیب می بیند و به تعمیر نیاز پیدا می کند. در کل عوامل مختلفی در خرابی ایزوگام تاثیر دارد٬ مانند باد کردن و ایجاد چروک٬ رطوبت و ترک خوردگی در سقف و دیوار٬ سوراخ شدن ایزوگام بر اثر برخورد شی تیز یا سنگین٬ آسیب به لایه ی آلومینیومی خارجی و نفوذ آب.

بهترین زمان برای ترمیم ایزوگام

عمر مفید ایزوگام به طور متوسط ۱۵ الی ۱۶ سال است. البته اگر ایزوگام توسط نصابی حرفه ای نصب شود عمر طولانی تری خواهد داشت.

بهترین زمان برای ترمیم یا لکه گیری ایزوگام فصل بهار یا تابستان و پیش از شروع بارندگی های پاییز و زمستان است. در صورتی که رطوبت با بارش اولین باران به سقف و دیوارها نفوذ کند٬ خسارات جبران ناپذیری وارد خواهد شد.

شرایط مراقبت و نگهداری از ایزوگام پس از نصب

پس از نصب ایزوگام از افت و آمد بر روی آن خودداری کنید و هم چنین دقت داشته باشید که اجسام تیز و سنگین را بر روی آن قرار ندهید. به طور کلی از هر عملی که احتمال آسیب رساندن به لایه ی آلومینیومی را دارد٬ دوری کنید.

منبع: –

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

8 دیدگاه ها

 1. عالی

  پاسخ
  • سپاس از همراهی شما

   پاسخ
  • مطلب آموزنده اي بود ?
   ممنون

   پاسخ
 2. بسیار مطالب مفیدی بود ?

  پاسخ
 3. عالی…تشکر فراوان از سایت خوبتون

  پاسخ
  • سپاس گذاریم

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *