درباره اورابام

ایزوگام سقف

نصب ایزوگام بر روی سقف استادیوم فونیکس

هر آنچه در مورد ایزوگام سقف می دانید را بردارید و آن را تقریباً ۷۰ متر در هوا بلند کنید. سپس سقف را منحنی کنید. اما این پایان کار نیست٬ چرا که سقف شما متحرک و قادر به جمع شدن…

Pasargad

24 اکتبر 2020
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

هر آنچه در مورد ایزوگام سقف می دانید را بردارید و آن را تقریباً ۷۰ متر در هوا بلند کنید. سپس سقف را منحنی کنید. اما این پایان کار نیست٬ چرا که سقف شما متحرک و قادر به جمع شدن است تا ساختار کلی را به یک مکان در فضای باز تبدیل کند.

پاسارگاد عایق پارس – آن چه گفته شد چالش پیشروی گروه مهندسی آیزنمن٬ سازنده استادیوم دانشگاه فونیکس در آریزونا می باشد. استادیوم دانشگاه فونیکس که توسط مجله Business Week به عنوان یکی از “10 ساختار چشمگیر ورزشی در جهان” شناخته می شود، شامل یک زمین چمن جمع شونده طبیعی است که در واقع در خارج از استادیوم قرار دارد، اما برای بازی به داخل هدایت می شود. و در حالی که سقف جمع شونده به سختی مفهوم جدیدی است – با سیستم های مشابهی که قبلاً در شهرهایی مانند سیاتل، میلواکی، هوستون، ایندیاناپولیس و تورنتو از آن استفاده شده است – برخلاف هر مکان دیگری چالش های نفوذن اپذیری آب را یکی پس از دیگری با موفقیت وشت سر می گذارد.

سازندگان استادیوم سقفی می خواستند که بتواند شرایط بد آب و هوایی را که در آریزونا رایج است، تحمل کند. از طرفی نیاز به تأمین سایه در روزهای گرم بود و باید نور کافی برای کاهش هزینه های برق در روزهای بازی هم تامین میشد.

جان درام، مدیر ارشد ساخت و ساز در استادیوم آریزونا در این باره می گوید: “ما چیزی می خواستیم که در عین نیاز به نگهداری ساده٬ بی نیاز از تمیز کردن و تعمیر طولانی داشته باشد.”

بنابراین معماران آیزنمن و HOK Sport نوعی از ایزوگام کششی (ایزوگام سقف) را انتخاب کردند که از پارچه ای مصنوعی٬ با دوام و شفاف ساخته شده است. این پارچه از نخ های فایبرگلاس بافته شده که با تفلون PTFE (پلی تترافلورواتیلن) پوشانده شده است.

تصویری از استادیوم دانشگاه فونیکس

نتیجه کار خارق العاده بود. آن ها به راحتی می توانستند تمام عملیات های مدنظرشان را انجام دهند و حتی آب باران را به سرعت و بدون هیچگونه خسارتی از خروجی های مدنظر خود به بیرون هدایت کنند.

منبع: Waterproofmag

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *