اهمیت رطوبت گیرها و ایزوگام برای سازه - پاسارگاد عایق پارس | تولیدکننده ایزوگام و قیر

اهمیت رطوبت گیرها و ایزوگام برای سازه

خانه 8 وبلاگ 8 اهمیت رطوبت گیرها و ایزوگام برای سازه
ایزوگام اصل

admin

۲۱ شهریور, ۱۴۰۰
v
2 نظر ثبت شده است
ارزان ترین ایزوگام در تهران | ایزوگام | خرید ایزوگام | قیمت ایزوگام | قیمت روز ایزوگام | قیمت رول ایزوگام | قیمت نصب ایزوگام | نمایندگی کارخانه ایزوگام
۵/۵ - (۱ امتیاز)

پیمانکاران ایزوگام اهمیت حیاتی خشک نگه داشتن زیرزمین ها را درک می کنند. آنها از انواع مختلفی از مواد – غشاء ، صفحات زهکشی ، لوله های سوراخ شده و پمپ های تخلیه استفاده می کنند تا بتوانند خاک زیرزمینی را سالم و زنده نگه دارند.

پاسارگاد عایق پارس – یکی از موارد که اغلب نادیده گرفته می شود اهمیت سیستم رطوبت زدایی است. سطح پایین رطوبت خطر ایجاد کپک ، آفات و آسیب به اموال را کاهش می دهد. با تهویه مناسب هوای سطح زیرزمین ، اغلب محیط زندگی را در کل ساختار بهبود می بخشد.

ران گرینبوم ، متخصص ایزوگام در اوهایو ، معروف به دکتر زیرزمین ، توضیح می دهد: «حرکت هوا در داخل پوشش ساختمان همیشه از پایین به بالا است». «این به عنوان” اثر دودکش “معروف است».

تقریباً همه زیرزمین ها می توانند از سیستم رطوبت زدایی سود ببرند، مگر اینکه در بیابان زندگی کنید. حتی اگر دیوارها و کف خشک به نظر برسند ، مقدار قابل توجهی رطوبت می تواند به خانه نفوذ کند. یک مطالعه در دانشگاه ایالتی کانزاس نشان داد که ” در روز حداکثر ۱۵ گالن بخار آب با انتقال بخار از طریق دیوارها ، کفها ، ترک ها و دهانه ها و بخار به زیرزمین می رود.”

نمودار ایزوگام

سوابق ثبت کننده داده های نصب شده در فضای خلوت تفاوت قابل توجه این سیستم ها را در بهبود کیفیت هوا نشان می دهد.

تیم چاپین ، HHS ، CRMI ، می گوید: «اگر خاک مرطوب در طرف دیگر دیوار وجود داشته باشد، رطوبت بیشتری را در آن اتاق نسبت به اتاق بالای کفپوش تجربه خواهید کرد». این یک قانون ساده فیزیک است ، حرکات مرطوب برای حرکت های خشک!

یکی دیگر از قوانین فیزیک ، “اثر دودکش” است که در بالا توضیح داده شد ، بخش قابل توجهی از هوای اتاق را – تا ۵۰٪ – به فضای زندگی منتقل می کند. گرین باوم می گوید: «بهترین سیاست این است که تا حد امکان از نفوذ ناخواسته هوای بیرون جلوگیری کرده و سپس هوای موجود را تصفیه و رطوبت گیری کنید».

اریکا لاکروایس ، رئیس سیستم های تهویه EZ Breathe ، توضیح می دهد: « برای رطوبت زدایی فضاهای زیر زمینی باید در هر کاری ایزوگام  مورد توجه قرار گیرد تا این کار به درستی انجام شود. ۴۰  سال تجربه ما در ایزوگام کردن فوندانسیون ده ها هزار خانه نشان داده است که بو و حالت کلی زیرزمین به همان اندازه برای حفظ رضایت صاحب خانه مهم است که آب را از سطح زمین دور نگه داریم.

به طور کلی ، دو روش برای رطوبت زدایی وجود دارد. سیستم نوع اول با تغلیظ آن در آب مایع ، رطوبت را کاهش می دهد. دیگری هوای مرطوب را مستقیماً به بیرون هدایت می کند و “اثر دودکش” را معکوس می کند. هر دو رویکرد موافقانی دارند.

تعدادی از متغیرهای دیگر نیز باید در نظر گرفته شوند ، از جمله:

 • اندازه فضایی که می خواهید رطوبت زدایی کنید
 • بهره وری انرژی دستگاه
 • دمای فضایی که در آن قرار گرفته
 • آنچه مالک می خواهد انجام دهد

سیستم های کندانسور

اد مایر ، مدیر ارشد محصول در My Basement Doctor ، یک کندانسور متراکم قوی و بسیار کارآمد از سانتافه را توصیه می کند که به عنوان یک سیستم تصفیه هوا عمل می کند. او می گوید: «اکثر واحدهای کوچک [۴۰-۶۰ پینتی] تقریباً ۴۰۰ تا ۶۰۰ فوت مربع فضا دارند». «سانتافه کلاسیک [یک واحد ۱۱۰ پینتی] حدود ۲۵۰۰ فوت مربع مساحت دارد».

به گفته مایر ، هزینه این دستگاه به طور قابل توجهی بیشتر از مراکز ساختمانی و تأمین خانه است ، اما وقتی هزینه بهره وری را در نظر بگیرید تفاوت هزینه از بین می رود. پس از دوازده ماه کار ، گرانترین دستگاه هم هزینه خود را پرداخت می کند و از آن به بعد ، هر ماه در هزینه خود صرفه جویی می کند.

عایق بندی

مایر ادعا می کند که مزایای دیگری نیز وجود دارد. او می گوید: «ظرفیت اکثر دستگاه های استاندارد بر اساس اتاقی با دمای ۸۰ درجه فارنهایت و رطوبت نسبی ۶۰ درصد است». اگر زیرزمین یا فضای خلوت، خارج از محدوده باشد، کارایی دستگاه به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. برخی از آنها مستعد یخ زدن هستند و باعث می شوند دستگاه کار نکند. سانتافه  برای حذف ۱۱۰ لیتر آب در همین شرایط طراحی شده است و می تواند به طور کامل در اتاقهایی با سرمای ۵۶ درجه فارنهایت و گرمای دمای ۹۵ درجه فارنهایت استفاده شود. در واقع ، این دستگاه حتی بهتر از ظرفیت اعلام شده ۱۱۰ پینت در شرایط سردتر عمل می کند.

اگر صاحبان خانه نگران بوی هوای مرطوب و نمناک هستند ، باید یک دستگاه رطوبت گیر را در نظر بگیرند که به عنوان فیلتر هوا عمل می کند.

سیستم های تهویه

سیستم EZ Breathe لاکروئیس رویکرد متفاوتی دارد و هوای مرطوب بیرون را قبل از اینکه بتواند به فضای زندگی نفوذ کند ، خارج می کند.

او می گوید: «پس از تحقیقات و آزمایشات میدانی ، ما از روشی جدید و خلاقانه برای رطوبت زدایی فضاهای زیر زمین با افزایش میزان تهویه استفاده کردیم».

تصویر خانه

تبخیر آب به اندازه متراکم شدن آن در مایع به انرژی نیاز ندارد که در هزینه ها صرفه جویی می کند. لاکروا می گوید یک واحد پایه تا ۷۰۰۰ فوت مربع با هزینه کمتر از ۵ دلار در ماه مناسب خواهد بود.

او می گوید علاوه بر میزان رطوبت کمتر ، شرکت او اسنادی دارد که نشان می دهد کیفیت کلی هوا افزایش می یابد ، مانند کاهش تعداد کپک ها و باکتری ها و آلرژن ها و ذرات معلق در هوا.

او می گوید: «مشتریان ما بارها و بارها گزارش می دهند که افزایش تهویه در خانه آنها محیطی را در زیرزمین ایجاد می کند که مانند یک طبقه بالاتر است و آنها در حال حاضر واقعاً فضای زندگی لذت بخشی دارند».

هشدارها

برخی با فرض سیستم های تهویه مخالف هستند و ادعا می کنند که خارج کردن هوای تهویه شده منطقی نیست، زیرا سیستم در نهایت هوا را از بالاترین قسمت خانه بیرون می کشد.

طرفداران سیستم های تهویه خاطرنشان می کنند که تقریباً همه خانه ها نشت طبیعی هوا کافی دارند تا اطمینان حاصل شود که در دنیای واقعی اتفاق نمی افتد. ایزوگامی کردن و کیفیت هوای داخل ساختمان متغیرهای متفاوتی را شامل می شود و مانند همه مشکلات این نوع ، راه حل های زیادی وجود دارد. راه حل مناسب این است که دستگاهی را پیدا کنید که اندازه مناسب با انرژی مصرفی داشته و بتواند محدوده دما و رطوبت اتاق را کنترل کند.

منبع: waterproofmag

۲ دیدگاه ها

 1. میثم

  بسیار عالی

  پاسخ
  • admin

   سپاس از همراهی شما

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسارگاد عایق پارس

تولید کننده انواع ایزوگام و عایق‌های رطوبتی

کلیه حقوق برای پاسارگاد عایق پارس محفوظ است

Developed By PasargadAyeghPars IT Team

|