درباره اورابام

نصب درست ایزوگام

نصب درست ایزوگام یکبار برای همیشه

نصب درست ایزوگام می تواند سریعتر، ارزان تر و قابل اطمینان تر از دیگر پوشش ها و غشاها باشد. به تازگی آکادمی علوم کالیفرنیا در سان فرانسیسکو طی تحقیقاتی ثابت کرد که ایزوگام بهترین گزینه برای جلوگیری از نفوذ رطوبت…

Pasargad

20 اکتبر 2020
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

نصب درست ایزوگام می تواند سریعتر، ارزان تر و قابل اطمینان تر از دیگر پوشش ها و غشاها باشد. به تازگی آکادمی علوم کالیفرنیا در سان فرانسیسکو طی تحقیقاتی ثابت کرد که ایزوگام بهترین گزینه برای جلوگیری از نفوذ رطوبت می باشد.

پاسارگاد عایق پارس – بتن یکی از مصالح ساختمانی است که به طور گسترده در ساخت و سازها مورد استفاده قرار می گیرد٬ در زیرزمین های مسکونی و پایه ها گرفته تا تونل ها و حتی گلخانه ها. بتن گرچه سخت و متراکم است، اما ماده ای است که با نفوذ آب و مواد شیمیایی در معرض آسیب بسیار شدید قرار می گیرد. به همین دلیل است که تقریباً همه پروژه های تجاری و مسکونی بتونی از نوعی ایزوگام استفاده می کنند.

به طور سنتی، پیمانکاران برای جلوگیری از نفوذ رطوبت پس از ساخت سازه بتونی، یک پوشش اسپری یا یک غشای ورقه ای از پوست و چوب استفاده می کنند. با این وجود پوشش ها و غشاها می توانند در حین پر شدن پاره یا آسیب ببینند٬ و ممکن است به مرور زمان لایه لایه، تجزیه یا خراب شوند. به جای اعتماد به این نوع غشاها، تعداد زیادی از مالکان و پیمانکاران به ایزوگام روی آوردند تا از بتن در برابر نفوذ رطوبت محافظت کنند.

لس فارو، از مدیران ارشد شرکت Xypex می گوید: ”با استفاده از ایزوگام و نصب درست ایزوگام، پیمانکاران می توانند هزینه های نگهداری برای کل عمر سازه بتنی را حذف یا کاهش دهند. از آنجا که چنین کاری٬ محافظتی کامل و طولانی مدت همراه دارد، در محیط های بسیار حساس و با اصطکاک زیاد مانند پل های ساخته شده بر روی آب نمک و پروژه های این چنینی بسیار مفید است … چرا که امکان شکست خوردن جز گزینه های این قبیل پروژها نیست.”

بنابراین با توجه به موارد فوق می توان به این نتیجه گیری رسید که علاوه بر خود ایزوگام که باید کیفیت قابل قبولی داشته باشد نحوه نصب و کسی که آن را نصب می کند نیز باید عمل کافی برای انجام این کار را داشته باشد.

منبع: Waterproofmag

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *