درباره اورابام

اهمیت ایزوگام

اهمیت ایزوگام در سازه های تجاری

هر ساختمانی باید به بهترین شکل از ایزوگام بهره مند باشد و این نشان دهنده اهمیت ایزوگام است. خواه این ساختمان می خواهد در نزدیکی دریا و محیطی کاملا بارانی باشد٬ یا می خواهد در محیطی گرم و خشک باشد.…

Pasargad

5 نوامبر 2020
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

هر ساختمانی باید به بهترین شکل از ایزوگام بهره مند باشد و این نشان دهنده اهمیت ایزوگام است. خواه این ساختمان می خواهد در نزدیکی دریا و محیطی کاملا بارانی باشد٬ یا می خواهد در محیطی گرم و خشک باشد.

پاسارگاد عایق پارس – اگر قرار باشد ساختمانی طول عمر زیادی داشته باشد و چندین سال دوام بیاورد٬ باید به خوبی عایق بندی شود. به عنوان مثال سازه ای را تصور کنید که فاقد درزگیر و غشا روی سقف و دیوارها باشد و ایزوگامی در اطراف پنجره های آن نصب نشده باشد. به نظر شما این ساختمان چند سال عمر خواهد کرد؟

ایزوگام کردن سازه های تجاری ضروری است. موضوع بسیار گسترده است و در یک مقاله نمی توان به آن پرداخت، اما باید درک اساسی را از اصول مربوط به ایزوگام نمودن سطوح عمودی و افقی و مقوله مواد استفاده شده داشته باشید تا بتوانید به خوبی از عهده کار بر بیایید.

برای قرن ها، تقریباً همه سازه های بزرگ توسط دیوارهای سنگی عظیم محافظت می شدند. حجم انبوه آنها که گاهی اوقات چندین متر ضخامت داشتند٬ مانع نفوذ آب به فضای داخلی می شد. علاوه بر این، این سنگ ها تحت تأثیر رطوبت قرار نمی گرفتند.

با این حال امروزه، دیوارهای خارجی سازهای تجاری که با اینچ اندازه گیری می شوند٬ به شدت به رطوبت حساس هستند. مایکل کوبال در این باره گزارش می دهد که برخی از سازه های بلند مرتبه دارای دیوارهای خارجی نازکی به قطر ۱.۸ اینچ هستند. وی می نویسد: “این سیستم ها مشكلاتی را در نگهداری خود ایجاد می كنند.”

اگر ساختمان از مواد مختلفی مانند آجر و گچ، یا آلومینیوم و شیشه ساخته شده باشد، کار پیچیده تر می شود. برای چنین طرح هایی، باید از ترکیبی از چندین روش ایزوگام (اشاره به اهمیت ایزوگام) استفاده شود. اگرچه ممكن است هر کدام به طور مستقل عمل كنند، اما به طور كلی باید منسجم عمل نمایند تا از ورود آب به داخل سازه جلوگیری شود. با طراحی و نصب مناسب٬ ایزوگام می تواند به خوبی عمل کند و بخش بالایی ساختمان های تجاری را در شرایط مطلوب نگه دارد.

منبع: Waterproofmag

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *