درباره اورابام

قیر 60/70

قیر ۶۰/۷۰

Pasargad

3 اکتبر 2020
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

قیر 60/70 چیست؟

از جمله فرآورده های قیری ، قیر با درجه نفوذپذیری 60/70 است. قیر 60/70 از نوع قیرهای نفوذی است که با استفاده از اکسیداسیون وکیوم باتوم تولید می شود. از قیرهای نفوذی یا گرید جاده ای برای تولید آسفالت استفاده می شود.

قیر های نفوذی با انجام فرآیند هوادهی بر روی ته مانده برج تقطیر که به وکیوم باتوم معروف است بدست می آیند. از آنجا که درجه نفوذپذیری این نوع قیر بین 60 تا 70 است به قیر 60/70 معروف هستند.  قیر 60/70 بیشتر مناسب مناطق آب و هوایی معتدل است.

حالت قیر 70 / 60 به درجه حرارت آن بستگی دارد.
دما و سفتی قیر به نوع نفت خام و روش پالایش آن بستگی دارد. درجه نفوذ پذیری قیر 60/70  بین 6 تا 7 میلیمتر است و به عنوان یک قیر سنگین و مناسب برای ساخت و تعمیر جاده ها است.

قیر 60/70 برای تولید آسفالت استفاده شده و عمدتا در تولید آسفالت داغ برای پوشش سطحی استفاده می گردد.

قیر 60/70  بیشترین استفاده را در بین انواع قیر دارد و یک ماده اولیه برای سایر محصولات قیری محسوب می شود.

قیرهای نفوذی با درجه بندی گرید جاده ای که بیشتر برای تولید آسفالت و در راه سازی مورد استفاده قرار می گیرند. این قیر به صورت پلمپ از پالایشگاه ها خریداری و با بالاترین کیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی مظروف سازی می گردد. معمولا از  قیر ۶۰/۷۰ در مناطق آب و هوایی معتدلاستفاده می شود.

نحوه تولید قیر 60/70

حالت فیزیکی قیر بستگی به درجه حرارت آن دارد. دما و سفتی قیر نیز به نوع نفت خام و روش پالایش آن بستگی دارد. قیرهای صنعتی یا نفتی نیز در اصل نوعی از قیرهای جامد و نیمه جامد هستند که مستقیماً از تقطیر نفت خام و یا با عملیات اضافی دیگر مانند دمیدن هوا به دست می‌آیند. قیر ۶۰/۷۰ در اصل ته‌مانده سنگین حاصل از تقطیر نفت خام است. کیفیت قیر بستگی به  فاکتورهای مختلفی مانند تجهیزات، محیط جغرافیایی و … دارد.

تولید قیر می‌تواند به دو شیوه پیوسته و ناپیوسته انجام شود که هرکدام شرایط خاص خود را دارند.
· در فرآیند ناپیوسته برج هوادهی با حجم مشخصی از خوراک پرشده و بعد از دمیدن هوا در شرایط ویژه و رسیدن محصول به مشخصات مورد نظر، برج تخلیه می‌شود و محتوای آن وارد مخازن خواهند شد.

  • در فرآیند پیوسته مقدار مشخصی از خوراک با دمای مشخص به صورت پیوسته وارد برج هوادهی می‌شود و بعد از عملیات هوادهی از برج خارج خواهد شد. این روش معمولا در پالایشگاه‌ها استفاده‌ شده و کنترل و انجام فرآیند را ساده‌تر می‌کند و با کمتر شدن هوای مصرفی زمان هوادهی کوتاه‌تر می‌شود.

هشدار های لازم جهت استفاده از قیر 60/70

خطر استفاده از قیر 60/70 در زمان تولید و ذخیره سازی آن و همچنین نحوه حمل و نقل آن است. در صورت وقوع آتش سوزی برای خاموش کردن از کپسول های آتش نشانی استفاده کنید. استفاده از آب یا کپسول های CO2 بسیار خطرناک است.

حمل و نقل و نگه داری قیر 60/70

بارگیری و حمل و نقل  انواع قیرها باید با دقت بسیار انجام شود. انواع مختلف قیرها باید جداگانه دسته بندی و انبار شوند.

لازم است قیر در محل های تمیز و سرپوشیده نگه داری شود و در معرض آب٬ برف و سرما قرار نگیرد. انبارهای سرپوشیده باید  به تهویه مجهز باشند تا از تجمع گازهای قابل اشتعال در آن ها جلوگیری نماید.

قیمت قیر 60/70

به‌صورت کلی قیمت قیر تحت تأثیر فاکتورها و پارامترهای متعددی است و نمی‌توان قیمت قیر را بطور دقیق عنوان کرد. عوامل موثر بر قیمت قیر 70/60 شامل مواردی همچون درجه نرمی قیر، درجه اشتعال، میزان تقاضا، شرایط حمل و نقل و بسته‌بندی، پالایشگاه تولید کننده، محل استخراج قیر، خرید مستقیم از پالایشگاه یا واسطه‌ها و … است.

جهت اطلاع از قیمت قیر 60/  70 و خرید قیر 60/70  با شماره 01133377000 تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

2 دیدگاه ها

  1. متشکرم از مطلب مفیدتون

    پاسخ
    • سپاس گذاریم

      پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *