درباره اورابام

کپک

5 علامت هشدار دهنده تشکیل کپک را بشناسید

بسیاری از مالکان خانه در بخش های مختلف سازه ی خود با مشکلات ناشی از ظهور کپک و قارچ جدید و قدیمی مبارزه می کنند. خانه های خاص در خطوط ساحلی رشد سریع کپک را در نتیجه مقدار زیاد رطوبت…

Pasargad

17 جولای 2021
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

بسیاری از مالکان خانه در بخش های مختلف سازه ی خود با مشکلات ناشی از ظهور کپک و قارچ جدید و قدیمی مبارزه می کنند. خانه های خاص در خطوط ساحلی رشد سریع کپک را در نتیجه مقدار زیاد رطوبت هوا و آب باران مشاهده می کنند.

پاسارگاد عایق پارس – اما کپک دقیقا چیست و چرا بسیار بد است؟ در فضای باز، کپک ها به تجزیه مواد گیاهی و حیوانی کمک می کنند. آنها به عنوان بخشی از خانواده قارچ ها، هاگ های ریزی را آزاد می کنند که در هوا شناور می شوند. این هاگ ها می توانند از طریق موارد زیر وارد خانه شما شوند:

 • در
 • پنجره
 • دریچه های گرمایش و تهویه هوا
 • لباس و کفش
 • حیوانات خانگی

کپک‌ها در داخل خانه نمی تواند رشد کند مگر اینکه شرایط مناسب باشد. هاگ ها می توانند به مواد مختلفی از جمله پارچه، فرش، کاغذ و چوب بچسبند و قالب فضاهایی با رطوبت و نور کم را ترجیح می دهد، مانند:

 • سینک، وان و دوش
 • نزدیک لوله های با نشتی
 • اطراف پنجره ها
 • زیرزمین و اتاق زیر شیروانی
 • بالکن ها
 • استخر

انواع مختلفی از کپک می توانند در یک منطقه رشد کنند و همیشه نمی توان نوع کپک را بدون آزمایش تشخیص کنید. خوشبختانه برای خلاص شدن از شر کپک نیازی به دانستن نوع آن ندارید. رایج ترین کپک های داخلی عبارتند از:

کلادوسپوریوم – این کپک قهوه ای، سبز یا سیاه است. کلادوسپوریوم در هر دو مکان گرم و خنک رشد می کند. اغلب در چوب، فرش یا پارچه و در مجاری گرمایش و سرمایش یافت می شود.

پنیسیلیوم – این کپک فازی آبی، سبز یا زرد است. این ماده اغلب در زیر فرش ها و زیرزمین ها دیده می شود، به ویژه هنگامی که با آب آسیب دیده باشند.

اسپرگیلوس – اسپرگیلوس سبز، سفید یا خاکستری با لکه های تیره است و ظاهری پودری دارد. این نوع کپک به تهویه زیادی احتیاج ندارد. در پارچه ها، دیوارها، زیر شیروانی ها و زیرزمین ها و همچنین در مواد غذایی خشک رشد می کند.

علائم هشدار دهنده اولیه تشکیل کپک:

 1. بو – کپک‌ها به طور کلی بوی خاک آلود و تندی دارد.
 2. رطوبت – مناطقی که در معرض رطوبت زیاد هستند و نور زیادی ندارند به طور کلی مناطق خطرناک برای رشد کپک‌ها هستند.
 3. تغییر رنگ – یک قطره سفید کننده به طور معمول در یک یا دو دقیقه رنگ آن را روشن می کند.
 4. باد کردن – هر چیزی که کپک‌ها بخواهند روی آن رشد کنند باد می کند.
 5. آلرژی – حضور کپک در خانه همیشه باعث بیماری نمی شود. اما این پتانسیل را دارد که مخاطرات بهداشتی را ایجاد کند.

راه حل چیست؟

مناطق بالقوه رشد کپک‌ها را مرتبا تمیز و بررسی کنید و با هزینه درست بر روی عایق رطوبتی از رشد آن جلوگیری کنید. زیرا این کار از بروز تمام مواردی که در بالا ذکر شد جلوگیری می کند.

منبع: Titanwaterproofing

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *