گزینه های زیادی برای ترمیم نشتی در سازه های بتونی وجود دارد. یکی از قدیمی ترین

ترمیم نشتی در سازه های بتنی

خانه 8 وبلاگ 8 ترمیم نشتی در سازه های بتنی
ترمیم نشتی

admin

۱۱ آبان, ۱۳۹۹
v
0 نظر ثبت شده است
bitumen | waterproofing | ایزوگام | پاسارگاد عایق پارس | پنل خورشیدی | خرید ایزوگام | قیمت ایزوگام | قیمت رول ایزوگام | قیمت نصب ایزوگام
۵/۵ - (۱ امتیاز)

گزینه های زیادی برای ترمیم نشتی در سازه های بتونی وجود دارد. یکی از قدیمی ترین و در عین حال کم هزینه ترین روش های ترمیم، استفاده از دوغاب های شیمیایی پلی یورتان که به آب واکنش می دهند، می باشد.

پاسارگاد عایق پارس – پلی یورتان یا با بتن پیوند می خورد و مهر و موم ضد آب و دائمی تشکیل می دهد یا برای پر کردن فضای خالی و مقاوم سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

بر اساس اعلام انجمن ملی شرکت های خدمات فاضلاب (NASSCO) ، دوغاب سازی شیمیایی برای اولین بار در سال ۱۹۵۵ تولید شد. از آن زمان، در فاضلاب ها، مخازن، تونل ها و بسیاری از مکان های دیگر در سراسر جهان استفاده می شود. با گذشت بیش از ۴۰ سال، هنوز یک دفاع طولانی مدت و مقرون به صرفه در برابر نفوذ آب های زیرزمینی به سیستم های فاضلاب است.

روش ترمیم نشتی

کاهش نفوذ

شهرداری ها به طور مکرر به دنبال گزینه های موثر برای ترمیم نشتی ها هستند تا نفوذ آب های زیرزمینی به تصفیه خانه های خود را کاهش دهند. نفوذ هنگامی رخ می دهد که نشتی در خطوط فاضلاب رخ دهد یا ایستگاه های پمپاژ و تخلیه اجازه ورود آب های زیرزمینی به سیستم را بدهند. این نفوذ به هزینه های ترمیم می افزاید و خطر سرریزی فاضلاب بهداشتی (SSO) را افزایش می دهد. علاه بر این نشت آب های زیرزمینی شن و ماسه، گل و لای و سایر مواد زائد را به سیستم منتقل می کند و باعث ساییدگی و پارگی تجهیزات می شود.

با دوغاب پلی یورتان، نشت در مدت چند ثانیه، به طور دائمی و با صرفه جویی زیادی در هزینه و زمان متوقف می شود.

نصب و راه اندازی

دوغاب های شیمیایی پلی یورتان معمولاً به صورت رزین های مایع به محل نشت یا اطراف آن تزریق می شود. هنگامی که رزین با آب تماس می گیرد، یک واکنش شیمیایی اتفاق می افتد و به یک سلول بسته تغییر می یابد. سلول ایجاد شده می تواند انعطاف پذیر و ارتجاعی (آب دوست) یا سفت و محکم (آبگریز) باشد.

روش ترمیم نشتی

برای تزریق رزین، یک سوراخ در مجاورت نشت ایجاد می شود و دوغاب شیمیایی از طریق دیواره به منبع آب تزریق می شود. نیروی آب، مواد را به داخل ساختار هل می دهد و از خارج نشت را مهر و موم می کند، بنابراین مهر و موم به کل دیواره نفوذ می کند.

با افزایش سن زیرساخت های ساختمان، استفاده از دوغاب به عنوان یکی از راحت ترین، مقرون به صرفه ترین و با دوام ترین راه حل های موجود همراه مطرح است. این روش به افزایش طول عمر ایزوگام هم کمک زیادی می کند.

منبع : Waterproofmag

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسارگاد عایق پارس

تولید کننده انواع ایزوگام و عایق‌های رطوبتی

کلیه حقوق برای پاسارگاد عایق پارس محفوظ است

Developed By PasargadAyeghPars IT Team

|