درباره اورابام

ایزوگام و عایق

محافظت از پشت بام با ایزوگام و عایق

مالکان و مستأجرین ساختمانی خواستار تسهیلات تجاری و فضاهای دفتری هستند که دارای چشم انداز خوب و کارآیی طولانی مدت باشد. پاسارگاد عایق پارس – عمل به این اهداف می تواند بودجه مصرفی را نیز به چالش بکشد. به عنوان…

Pasargad

7 مارس 2021
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

مالکان و مستأجرین ساختمانی خواستار تسهیلات تجاری و فضاهای دفتری هستند که دارای چشم انداز خوب و کارآیی طولانی مدت باشد.

پاسارگاد عایق پارس – عمل به این اهداف می تواند بودجه مصرفی را نیز به چالش بکشد. به عنوان مثال، گاهی اوقات مشخصات برای دستیابی به اهدافی پایدار، مواد اضافی و باکیفیت بالا را می طلبد. به گفته مهندسان و معماران‌، راه حل دستیابی به بهره وری انرژی در حالی که در حد بودجه مصرف کننده باشد، جستجوی زیادی می طلبد.

در اواسط قرن بیستم‌، سازه های تجاری به اندازه ای بزرگ شده بودند که دیگر نمی شد به طور موثر با سقف های شیب دار معمولی آن ها را پوشاند. شیب مناسب برای ریزش آب از بین رفته بود و سقف ها به نوع جدیدی از ایزوگام نیاز داشتند. برای تأمین این نیاز‌، صنعت بام شروع به آسفالت مستقیم به روی سقف کرد.

با افزایش بیشتر هزینه های گرمایش و سرمایش‌، بهره وری انرژی در اولویت قرار گرفت و طراحان با افزودن عایق سقف (ایزوگام و عایق) در مقابل اتلاف انرژی مقابله کردند. مواد اولیه عایق در برابر آب مقاوم نبودند‌، بنابراین به طور سنتی در زیر ایزوگام آب قرار می گرفت. در نتیجه آزمایش های متعددی صورت گرفت و دلایل درجه حرارت مناسب، اشعه ماورابنفش و عدم برخورد و لمس بیش از حد پا در طول نصب و نگهداری مناسب نشان داد که منجر به افزایش طول عمر ایزوگام می شود. نبود همه این موارد می تواند یکپارچگی ایزوگام را تضعیف کرده و منجر به از بین رفتن کیفیت آن شود.

امروزه‌‌، هزینه های سوخت بیش از هر زمان دیگری است و با توجه به ابعاد طرح های تجاری، به سرعت سقف را به یکی از مهمترین اجزای ساختمان برای بازدهی حرارتی تبدیل کرده است.

فناوری عایق بندی در طول دهه ها تکامل یافته است و برخی از انواع آن مانند پلی استایرن (XPS) بسیار در برابر آب مقاوم است. این عایق را می توان در بالای غشای سقف قرار داد و ضمن ادامه اعمال حرارت‌، از غشا در برابر عناصر مختلف محافظت کرد.

منبع: Waterproofmag

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

1 دیدگاه

  1. عالی بود 🙂

    پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *