درباره اورابام

ایزوگام ابرپروژه ها

چالش های ایزوگام نمودن پروژهای بزرگ

هنگامی که محیط کار بسیار گسترده می شود و ایزوگام نمودن در سطوح و بخش های آن مورد نیاز است، می توان گفت که با پروژه ای معمولی سروکار نداریم. پاسارگاد عایق پارس – تونل های ساخته دست بشر از…

Pasargad

2 دسامبر 2020
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

هنگامی که محیط کار بسیار گسترده می شود و ایزوگام نمودن در سطوح و بخش های آن مورد نیاز است، می توان گفت که با پروژه ای معمولی سروکار نداریم.

پاسارگاد عایق پارس – تونل های ساخته دست بشر از هزاران سال پیش وجود داشته است و تقریباً همه آنها از نوعی سیستم انتقال آب استفاده کرده اند. در ابتدا از پمپ های بخار برای خشک نگه داشتن آنها استفاده می شد. اما امروزه معمولاً از قیر و ایزوگام برای جلوگیری از ورود آب به این گذرگاه ها استفاده می شود.

نفوذ ناپذیری و ایزوگام نمودن تونل یکی از بخش های سخت و چالش برانگیز است. استیسی بیرد، مدیر محصولات ملی در Cetco در اینباره توضیح می دهد: “انواع مختلفی از تونل ها وجود دارد، هم در ساخت و هم در استفاده، و این بر روش ایزوگام نمودنی که شما می خواهید استفاده کنید تأثیر می گذارد. ”

وی می گوید: “به عنوان مثال، یک تونل کم عمق به طور معمول با استفاده از تکنیک های برش و روکش ساخته می شود. از طرف دیگر، تونل های عمیق اغلب از دستگاه های خسته کننده غول پیکر استفاده می کنند و ممکن است به یک سیستم ایزوگام کاملاً متفاوت نیاز داشته باشند.”

بنابراین به این جمع بندی می توان رسید که پروژه شما خواه یک تونل تاسیساتی از پیش ساخته، خط ریلی راه آهن یا تونل عبوری باشد که در اعماق کوه حفر شده است، اما باید بدانید که همه تونل ها به نوعی سیستم آبگیری و عایق بندی نیاز دارند.

منبع: Waterproofmag

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *