چشم انداز صنعت ایزوگام و اهمیت استفاده از آن - پاسارگاد عایق پارس

چشم انداز صنعت ایزوگام و اهمیت استفاده از آن

چشم انداز صنعت ایزوگام

admin

۲۶ فروردین, ۱۴۰۰
v
0 نظر ثبت شده است
ایزوگام | پاسارگاد عایق پارس | قیمت ایزوگام | کارخانه ایزوگام | نمایندگی ایزوگام

پیش بینی می شود اندازه‌ی بازار جهانی برای ایزوگام تا سال ۲۰۲۶ از رقم حیرت انگیز ۱۴ میلیارد دلار عبور کند که ناشی از گسترش گسترده‌ی بخش زیرساخت در سراسر جهان است.

پاسارگاد عایق پارس – سازه های ساختمانی اجزای پیچیده بیشماری دارند. مواد شیمیایی ساختمانی نقش مهمی تقریباً در هر پروژه ای دارند، از صنعتی و مسکونی تا تجاری و غیره. این مواد شیمیایی به منظور افزایش کیفیت و مقاومت بتن‌، تنگی آب و محافظت در برابر تخریب ساختارها به دلیل تأثیرات جوی‌، به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.

به همین منظور‌، بسیاری از تولیدکنندگان مصالح ساختمانی‌، چندین راه حل را ارائه می دهند که در جهت برنامه هایی مانند تعمیر‌، بازسازی و ضد آب کردن ساختمان ها استفاده می شود.

ایزوگام و عایق رطوبتی ساختمانی

برای محافظت از سازه و سایر عناصر در برابر اثرات مخرب آب‌، ساختمان ها‌، به ویژه مناطق خارجی مانند بالکن‌، تراس و سقف‌، باید از ایزوگام مناسب استفاده کنند. اگر این عناصر بدون محافظت رها شوند‌، در برابر نشت آب آسیب پذیر خواهند بود که می تواند مسائل بی شماری را ایجاد کند که و نه تنها بر یکپارچگی سازه بلکه بر پوشش ساختمان نیز تأثیر بگذارد.

ایزوگام عمدتا از سطح ساختمان در برابر گرما‌، نشت آب‌، نفوذ مواد شیمیایی و غیره محافظت می کنند. این مواد دارای چندین ویژگی مفید مانند مقاومت در برابر پارگی و شکستگی و همچنین توانایی آزاد سازی آب در جو به صورت بخار‌، برای افزایش عمر سازه هستند. با توجه به همین‌، آنها به طور گسترده در پروژه های ساختمانی در کشورهای مختلف مانند اروپا و آسیا‌، و در مناطقی که توسعه زیرساخت ها در حال افزایش است‌، به کار گرفته می شوند.

استفاده از ICF ها

در میان تغییر تدریجی به سمت ساخت و ساز در تعامل با محیط زیست در سراسر کره زمین‌، اصطلاح net-zero به سرعت به عنوان استانداردی در حال گسترش است. سازه های net-zero به سازه هایی گفته می شود که انرژی کمتری از انرژی تولیدی خود را مصرف می کنند‌، بنابراین مزایای ساخت و ساز با مصرف انرژی از منابع انرژی تجدید پذیر در محل را ترکیب می کند.

سازندگان در دوره‌ی مدرن با افزایش مقرون به صرفه بودن سازه ها‌، بر ساخت و سازهای net-zero تأکید می کنند. یکی از جنبه های ساخت net-zero در گذر گذشت سالها، ICF (فرم های بتونی عایق بندی شده) است. در اصل‌، ICF ها به سیستم های قالب بندی برای بتن اشاره دارند که با استفاده از عایق حرارتی سفت و سخت ساخته شده و می توانند در جای خود بمانند.

به دلیل استفاده از EPS و حساسیت آن به حلالها‌، فقط ایزوگام برای کاربردهای ICF مفید تلقی می شود.

منبع: Waterproofmag

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسارگاد عایق پارس

تولید کننده انواع عایق های رطوبتی

کلیه حقوق برای پاسارگاد عایق پارس محفوظ می باشد

Developed By PasargadAyeghPars IT Team

با شماره 09121125649 تماس بگیرید
این را به اشتراک بگذارید