درباره اورابام

ایزوگام

10 نکته لازم برای خرید ایزوگام

ایزوگام از ساختمان شما در برابر آسیب ناشی از رطوبت و بارندگی محافظت می کند. بنابراین لازم است برای پیشگیری از آسیب ساختمان اقدامات لازم را برای عایق سازی انجام دهید و ایزوگام باکیفیتی را نصب کنید. در این مقاله…

Pasargad

3 آوریل 2022
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

ایزوگام از ساختمان شما در برابر آسیب ناشی از رطوبت و بارندگی محافظت می کند. بنابراین لازم است برای پیشگیری از آسیب ساختمان اقدامات لازم را برای عایق سازی انجام دهید و ایزوگام باکیفیتی را نصب کنید. در ادامه نکات لازم برای خرید ایزوگام مناسب و نصب آن را آورده ایم، با ما همراه باشید:

1. انتخاب نوع ایزوگام

در ایران دو نوع عایق رطوبتی مرسوم وجود دارد. 1. ایزوگام مایع یا کاربردی، 2.  ورق ایزوگامی.

غشاهای مایع برای ایجاد یک مهر و موم به هم چسبیده خشک می شوند، در حالی که ایزوگام های مبتنی بر ورق بین دال های ساختاری و کاشی کاری قرار می گیرند. هر کدام از آنها دارای جوانب مثبت هستند. متخصصان باتجربه ایزوگام با توجه به منطقه آب و هوایی تشخیص می دهند می دانند که کدام نوع برای ساختمان شما مناسب است.

2. شرایط آب و هوایی منطقه

میزان رطوبت و دمای محیط در عمر ایزوگام موثر است زیرا وقتی ایزوگام در محیطی با رطوبت بالا نصب شود و دمای هوا نیز بالا باشد رطوبت زیر ایزوگام، تبخیر میشود و هوا به قسمت های زیرین ایزوگام نفوذ میکند،بنابراین به مرور زمان ایزوگام چسبندگی و کارایی  خود را از دست میدهد و از سطح جدا میشود. بنابراین برای خرید ایزوگام حتماً به میزان رطوبت و دمای محیط توجه داشته باشید.

چنانچه ایزوگام مصرفی شما در معرض نور خورشید قرار می گیرد، باید در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم باشد. اگر ایزوگام مناسب با شرایط آب و هوایی شما نباشد، قرار گرفتن آن در معرض اشعه ماوراء بنفش باعث تخریب ایزوگام و تضعیف غشاء آن می شود. تولید کنندگان ایزوگام برای افزایش مقاومت ایزوگام در برابر نور آفتاب از فویل استفاده می کنند. کیفیت فویل به کار رفته در میزان عمر عایق رطوبتی بسیار موثر است.

3. نصب ایزوگام در زمان مناسب 

زمانیکه هوا مرطوب و بارانی است، اقدام به ایزوگام را نصب نکنید ، چرا که سطوحی که قرار است ایزوگام در آن صورت گیرد چنانچه خیس بوده وزیرا اگر سطوح مرطوب باشند، ایزوگام  به طور کامل روی سطوح قرار نمیگیرد و لایه های ایزوگام دچار شکاف می شوند.

اگر در صورت مرطوب بودن سطوح، نصب ایزوگام انجام شود، رطوبت به فضای داخلی ساختمان نفوذ کند و ایزوگام از بین میرود. بناربراین ضروری است تا با نصب ایزوگام را در فصل مناسب انجام دهید.

4. سطوح مناسب برای نصب ایزوگام

سطوحی که آسفالت شده اند یا قیراندود شده هستند ، بهترین سطح جهت نصب ایزوگام هستند، زیرا قیری که داخل ایزوگام است با قیری در سطوح زیرین ایزوگام وجود دارد ترکیب می شود. برای سطوح سیمانی و بتونی نیز ایزوگام دوام بیشتری دارد و سطوح مناسبی برای نصب ایزوگام هستند.

5. نصب ایزوگام با توجه به شیب سطح

توجه داشته باشید که تنها راه خروج آب از پشت بام ها ناودان ها هستند و طراحی شیب های پشت بام  بگونه ای است که آب ها از ناودان ها خارج شوند. زمان نصب ایزوگام حتماً توجه کنید ایزوگام در راه خروجی آب قرار نگیرد.

عایق رطوبتی

6. ایزوگام های انعطاف پذیر برای ساختمان های بلند و فولادی

ساختمان‌ های آپارتمانی و فولادی بیشتر در معرض نور و گرمای خورشید قرا دارند و علاوه بر آن دمای فولاد در معرض آفتاب بسیار افزایش می یابد  و لازم است در ساختمان‌ های بلند و سازه هایی که دارای نسبت بالایی از فولاد هستند، از ایزوگام با انعطاف پذیری بالا و مقاوم در برابر اشعه uv  استفاده شود.

7. نصب ایزوگام در اطراف لوله بخاری و هواکش

نصب ایزوگام بگونه ای انجام شود که لوله های بخاری و هواکش ها در وسط قرار نگیرند و اضافات ایزوگام را بروی لوله خم کنید و به شکل منحنی بچسبانید.
توجه کنید که حتماً تا 15 سانتی متر از لوله های بخاری و هواکش را در قیر بغلتانید تا آب به این مکان نرسد.

8. آماده سازی سطوح قبل از نصب ایزوگام

قبل از نصب ایزوگام، هرگونه آلودگی را از سطوح پاک کنید. برای نصب ایزوگام در پشت بام باشد باید وسایل اضافی را از پشت بام خارج نمایید تا نصب ایزوگام براحتی و بدوم مانع انجام شود.

دقت کنید که حتما لایه های ایزوگام را به صورت موازی بر روی لایه های قبلی بکشید تا از نفوذ آب جلوگیری شود و رطوبت به ایزوگام نفوذ نکند و ایزوگام دوام بیشتری داشته باشد.

9. ایزوگام باید به خوبی بین ورق ها نصب شود

اتصالات بین ورق های ایزوگام باید کاملاً آب بندی شوند تا اطمینان حاصل شود که سقف شما کاملاً ضد آب و نفوذناپذیر است. دقت داشته باشید که از نصاب حرفه ای برای نصب ایزوگام کمک بگیرید.

10. مشاوره جهت خرید ایزوگام 

علاوه بر موارد فوق، برای خرید ایزوگام  باید به کیفیت و قیمت ایزوگام نیز توجه کنید. بدیهی است اگر کیفیت ایزوگام بالا باشد قیمت ایزوگام نیز بالاتر خواهد بود. توصیه  می شود قبل از خرید ایزوگام از تمامی جزئیات آن، ضمانت نامه ها و بیمه های تحت پوشش محصول کسب اطلاعات نموده و اطمینان لازم از خرید و تحویل به موقع آن را داشته باشید، تابهترین خرید ایزوگام را انجام دهید.

جهت مشاوره رایگان در پاسارگاد عایق پارس با شماره 01133377000 تماس حاصل فرمایید.

همچنین بخوانید: انواع عایق های رطوبتی و کاربردهای آنها

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

4 دیدگاه ها

 1. مطالب خوبی گذاشتید مرسی

  پاسخ
  • سپاس

   پاسخ
 2. عالی

  پاسخ
  • سپاس گذاریم

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *