درباره اورابام

ایزوگامی بسیار مقاوم

یک بام سبز برای مجسمه آزادی

موزه مجسمه آزادی به یاد ماندنی ترین بنای یادبود برای جزیره نسبت به خود مجسمه است. علاوه بر این، به میلیون ها بازدید کننده اجازه می دهد تا از تجربه مواجه با مجسمه آزادی لذت ببرند و از تاریخ و…

Pasargad

30 سپتامبر 2020
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

موزه مجسمه آزادی به یاد ماندنی ترین بنای یادبود برای جزیره نسبت به خود مجسمه است. علاوه بر این، به میلیون ها بازدید کننده اجازه می دهد تا از تجربه مواجه با مجسمه آزادی لذت ببرند و از تاریخ و پیام آزادی و فرصت های او الهام بگیرند. یک قسمت کلیدی از این طراحی، سقف شیب دار سبز رنگ آن است. سقفی که گفته می شود زیر آن از ایزوگام بسیار مقاوم استفاده شده است.

پاسارگاد عایق پارس – مجسمه آزادی با جذب 4.5 میلیون بازدید کننده در سال، هدیه فرانسه در صدمین سالگرد استقلال آمریکا بود. مجسمه آزادی توسط مجسمه ساز معروف فردریکو آگوسته طراحی و سازه فلزی آن توسط گوستاو ایفل، همان شخصی که برج معروف را در پاریس ساخته است، ساخته شده است.

نمایی از طرح توسعه

این مجسمه که در گذشته به نام روشنگر جهان آزادی شناخته میشد٬ در ۲۸ اکتبر ۱۸۸۶ نامش تغییر کرد. این مجسمه در ورودی بندر نیویورک واقع شده و ورود مهاجرین به خاک آمریکا را خوشامد می گوید‌ (البته این مورد بیشتر مربوط به گذشته و زمانی که مهارجرت و سفر بیشتر از طریق دریا صورت می گرفت٬ بود). کل این مجموعه توسط سرویس پارک ملی آمریکا اداره می شود و در سال 1924 به عنوان یک بنای یادبود ملی ایالات متحده ثبت و در سال 1984 به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.

بیشتر بخوانید: جستجوی مداوم برای یک ایزوگام خوب

 

در حالی که مجسمه آزادی برجسته ترین بنای یادبود نیویورک به شمار می رود٬ مدت هاست که موزه مستقر در آن برای هزاران بازدید کننده در روز کافی نیست. موزه جدید مجسمه آزادی، که به عنوان وسعت چشم انداز جزیره در پارک آزادی در نظر گرفته شده، برای اصلاح این وضعیت ساخته شده است. در این موزه مشعل اصلی مجسمه و چهره بانوی آزادی به همراه تعداد زیادی عکس و اسناد تاریخی به نمایش گذاشته شده است.

ساخت و ساز ۱۰۰ میلیون دلاری جدید مجموعه از سال ۲۰۱۶ آغاز شده است و به گفته طراحان اصلی پروژه بخش قابل توجهی از بودجه برای تهیه و نصب عایق های رطوبتی و ایزوگام بسیار مقاوم سفارشی و متفاوت در نظر گرفته شده است. بودجه این پروژه توسط بخش خصوصی و افراد و شرکت های سرشناسی همچون مایکل بلومبرگ، جف بروس، کوکاکولا، NBCUniversal و جورج لوکاس تأمین می شود.

منبع: Waterproofmag

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *