درباره اورابام

بتن

بتن با و بدون عایق رطوبتی چقدر دوام می آورد؟

بتن ماده انتخابی در ساخت و ساز است. با وجود ساخت آسمان خراش ها، پل ها، سدها و خانه هایی که همه از مواد شگفت انگیز ساخته شده اند، این سوال مطرح است که این مواد چه میزان دوام می…

Pasargad

8 آگوست 2021
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

بتن ماده انتخابی در ساخت و ساز است. با وجود ساخت آسمان خراش ها، پل ها، سدها و خانه هایی که همه از مواد شگفت انگیز ساخته شده اند، این سوال مطرح است که این مواد چه میزان دوام می آورند؟

پاسارگاد عایق پارس – هنگامی که صحبت از طول عمر بتن می شود، یک عامل بر سایر عوامل غلبه می کند – سیلانت (وسایل و عوامل مهر و موم). بتن یک ماده متخلخل است که پر از حفره های ناشی از حباب های هوا است که در حین عمل آوری ایجاد می شوند. این حباب ها به عنوان نقطه ضعف بتن عمل می کنند. آنها اجازه می دهند رطوبت وارد شود، که می تواند با ناخالصی های بتن واکنش داده و باعث تجزیه آن شود.

ضد آب بودن بتن با درزگیر تضمین می کند که تقریبا تمام رطوبت از مواد دور نگه داشته می شود (یک سیلانت خوب 99 درصد کل رطوبت را متوقف می کند). بدون تخریب ناشی از آب، بتن می تواند برای چندین دهه محکم بماند.

بیشتر بخوانید: ۳ دلیل عدم موفقیت در مراحل نصب ایزوگام

 

بتن با و بدون عایق رطوبتی چقدر دوام می آرد؟

صاحبان خانه انتظار دارند که پی سازه آنها بین 25 تا 50 سال دوام داشته باشد، به شرطی که آن را طبق توصیه تمیز نگهداری کنند. اگر بخواهیم برای مقایسه بگوییم، آسمان خراش های بتنی مدرن به گونه ای طراحی شده اند که 60 سال، پل ها 120 سال و سدها 250 سال عمر می کنند. مجددا، این اعداد بر روال تعمیر و نگهداری متکی است.

اگر پی سازه ی شما آب بندی نشده باشد، می توانید انتظار داشته باشید که چند سال پس از چسباندن آن دچار مشکل شود. بدون درزگیر خوب رطوبت وارد بتن شده و با آب زیادی آن را خیس می کند. این آب می تواند به روش های مختلف به پی آسیب برساند، از جمله:

  • گسترش و انقباض با دمای بیرون، منجر به ترک خوردگی می شود (به ویژه در مناطق مستعد یخبندان و برف)
  • ایجاد زنگ زدگی با آب در واکنش با ناخالصی ها
  • انبساط کل – واکنش آب با قلیایی موجود در بتن
  • خوردگی باکتریایی – آب باعث توسعه باکتری هایی می شود که اسید سولفوریک تولید می کنند و باعث خوردگی پی می شود

همه این اثرات را می توان به یک علت مرتبط کرد: آب. بدون ایزوگام سازه بی دفاع است. اما با یک ایزوگام مطمین می توانید به استحکام و پایداری آن در آینده اعتماد داشته باشید.

منبع: Titanwaterproofing

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *