سقف سازی برای بزرگ‌ترین ساختمان­‌های آمریکا - پاسارگاد عایق پارس | تولیدکننده ایزوگام و قیر

سقف سازی برای بزرگ‌ترین ساختمان­‌های آمریکا

خانه 8 وبلاگ 8 سقف سازی برای بزرگ‌ترین ساختمان­‌های آمریکا
ورزشگاه بنز

admin

۱۰ شهریور, ۱۴۰۰
v
4 نظر ثبت شده است
ایزوگام | خرید ایزوگام | قیمت ایزوگام | قیمت رول ایزوگام | قیمت نصب ایزوگام | کارخانه ایزوگام | نصب ایزوگام در تهران
۵/۵ - (۱ امتیاز)

سقف سازی کاری چالش برانگیز است. این کار به مهارت، قدرت و تجربه نیاز دارد. اغلب، کارگران سقف ساختمان‌­ها را در دمای ناخوشایند و در شرایط دشوار نصب می‌کنند.

پاسارگاد عایق پارس – این چالش‌ها را بر روی سقف‌هایی که می توانند میلیون ها فوت مربع باشند – مانند برخی از بزرگترین پروژه های های کشور – وسعت بیشتری دارند. در اینجا، برخی از موقعیت های بزرگ سقف سازی را بررسی می کنیم که در آن چالش ها برطرف شده اند تا برخی از پروژه های باورنکردنی را تکمیل کنند.

سقف سبز

مرکز همایش جیکوب کی جاویتس

شهر نیویورک

سقف سبز

سقف سبز بالای مرکز همایش جاویتس در شهر نیویورک تقریبا ۳۰۰۰۰۰ فوت مربع را پوشش می دهد و دومین سقف بزرگ پوشش گیاهی در آمریکا است.

سقف های سبز در حال رایج شدن هستند زیرا صاحبان ساختمان به طور فزاینده ای تاثیرات مثبت زیست محیطی را درک می کنند. سقف های سبز عایق ایجاد می کنند و مصرف انرژی را کاهش می دهند. آنها به حذف آلاینده های هوا کمک کرده و به مدیریت رواناب طوفان کمک می کنند. آنها علوفه و زیستگاه حشرات ، پرندگان و زنبورها را فراهم می کنند. ناگفته نماند که زیبا هم هستند. از زمان ساخت این ساختمان­ها، آپارتمان های بلند دیگری در نزدیکی آن­ها ساخته شده است و سقف سبز، نمای اجمالی از فضای باز را برای آن ساکنان فراهم می کند.

سقف سبز وسیع ساختمان مرکز همایش جاویتس ۶.۷۵ هکتار (عمق خاک ۶ اینچ یا کمتر ) است، که دومین مساحت بزرگ در نوع خود در ایالات متحده است. این مرکز ۸۴۰،۰۰۰ فوت مربع از فضای نمایشگاهی را پوشش می دهد که بزرگترین محل در شهر نیویورک برای کنوانسیون ها ، نمایشگاه های تجاری و سایر رویدادها است. این فضا در سال ۱۹۸۶ توسط معمار نمادین آی ام پی طراحی شد و در سال ۲۰۱۰ نیاز به تغییراتی داشت که شامل مواردی مانند شیشه پیکسل شده برای محافظت از پرندگان بود که ۹۰ درصد برخورد پرندگان را کاهش داده است. به طور متوسط که ۵۰ اینچ بارندگی در سال داریم، سقف سبز (و سقف سازی مناسب) به طور قابل توجهی رواناب طوفان را کاهش می دهد. زیرو فلور محاسبه می کند که سقف سبز سالانه از ۶.۸ میلیون گالن رواناب جلوگیری می کند.

ساخت و ساز تیشمن که مدیر ساخت و ساز مستقر در نیویورک است، نوسازی را مدیریت کرد. جنبه­ هایی مانند نورپردازی کارآمد و داشبورد نظارت بر انرژی به آنها اجازه می دهد تا به گواهینامه نقره ای LEED دست پیدا کنند.

وزن چنین سقف سبز بزرگی، یک چالش بود. ابتدا سنگفرش های بتنی ، به عنوان یک عنصر محافظ ، متصل شدند زیرا سقف سبز برای تحمل وزنش نیاز به ارتقاء ساختاری سقف داشت. در نهایت ، سیستم سقف سبز زیرو فلور بر اساس استفاده در چندین پروژه بزرگ دیگر در اروپا و ایالات متحده انتخاب شد.

نصب سقف به طور رسمی در اکتبر ۲۰۱۴ به پایان رسید و ۲۹۷۰۰۰ فوت مربع مساحت دارد و پس از کارخانه رودخانه روژ شرکت فورد موتور در نزدیکی دیربورن، میشیگان در رتبه دوم قرار دارد. آن سقف نیز سقف زیرو فلور است.

سقف تک لایه

فورد فیلد

دیترویت ، میشیگان

فورد فیلد

تعویض ۳۴۰،۰۰۰ متر مربع فوت سقف گنبدی فورد فیلد یک اقدام بزرگ بود. هفت بار نیمه تریلر از مواد از طریق هلیکوپتر به پشت بام تحویل داده شد.

فورد فیلد ، خانه فوتبال دیترویت لاینز ، در سال ۲۰۰۰ ساخته شد و ۱۴ سال بعد نیاز به ارتقاء سقف داشت. محدوده اصلی کار، مرمت حروف و لوگوی فورد فیلد در پشت بام و اتمام انجام آنها تا آغاز فصل فوتبال در سال ۲۰۱۶ بود. جیمز گتزن ، مشاور ارشد سقف سازی ترمکو ، پیشنهاد کرد که قبل از صرف چند صد هزار دلار برای لوگو ابتدا تجزیه و تحلیل سقف انجام شود و از موقعیتی که بعداً متوجه شوند که سقف دارای مشکلاتی است که می تواند در محل رفع شود، جلوگیری کنند.

تجزیه و تحلیل مادون قرمز آنها از سقف خانه فوتبال دیترویت لاینز مناطق آسیب دیده را پیدا کرد اما نشان داد که یکپارچگی کلی سقف خوب است. با این حال ، ۳۴۰،۰۰۰ متر مربع فوت سقف گنبدی ، که فقط ۱۴ سال قدمت دارد ، پس از آسیب دیدن از زمستانهای سرد میشیگان و تابستانهای گرم و مه آلود نیاز به بازسازی داشت.

سقف سخت

مناطق معیوب غشای PVC تک لایه موجود با غشای ترموپلاستیک TPA مشابه جایگزین شدند.

در بیشتر موارد ، مانند این مورد ، ترمیم پایدارتر از جایگزینی است زیرا مواد قابل ذخیره در آن ذخیره می شود. گتزن می گوید بهترین زمینه پروژه جایگزینی تکه تکه کندن بین ۹ تا ۱۲ ماه به طول انجامیده است. گتزن می گوید: «این کار خارج از موقعیت بسیار بسیار غیرجذاب بود چون نیاز به پاره شدن و جایگزینی دارد». « یک پروژه ۹ تا ۱۲ ماهه همه برنامه ها را به هم میریزد. علاوه بر فوتبال، کنسرت ها و فعالیت های مختلف دیگر هم در آنجا برگزار می شوند. آنجا مکان شلوغی است و آنها همچنین ۳۰۰۰۰۰ فوت مربع فضای تحت تصرف دارند. »

خوشبختانه تقریباً ۹۰ درصد سقف از وضعیت خوبی برخوردار بود. ۱۰ درصد باقیمانده سقف طی مدت سه ماه تعویض شد و در اواخر جولای ۲۰۱۶ ، قبل از شروع پیش فصل فوتبال دیترویت لاینز ، پایان یافت. سقف سازی شرایبر خارج از ویکسوم، میشیگان، «به روش جراحی» مناطقی را که دارای عایق مرطوب شناخته شده بودند ، قطع کرد. گتزن می گوید: «سقف موجود یک غشای PVC بود و آنچه در این مناطق رخ داد یکسان نبود ، بلکه یک غشاء ترموپلاستیک ۶۰ میل  TPA ترمکو بود».

پوشش سفید

۹۰ درصد باقیمانده سقف کاملاً تمیز شده و روی آن یک پوشش سفید بازتابنده جدید قرار گرفته است.

روند ساخت و ساز موجود ابتدا با عرشه های فلزی ، سپس یک تخته گچی مقاوم در برابر آتش و به دنبال آن چندین لایه عایق ایزوسیانورات و یک تخته روکش دنس­دک آغاز شد. سقف با یک سیستم تمیزکاری سازگار با محیط زیست کاملاً تمیز شد و سپس بتونه کاری شد. یک لایه پایه مایع همراه با تقویت پلی استر ترمکو پرمافاب و سپس یک روکش سفید استفاده شد.

اندازه بزرگ سقف نیاز به هفت بار تراکتور و تریلر داشت که از طریق هلیکوپتر به سقف منتقل می شد.

قابل تشخیص ترین ویژگی سقف لوگوی بیضی معروف فورد است. در این مورد، شرکت Rust-Oleum به طور سفارشی «فورد آبی» را که روی تاپ کت آلفاگارد نقاشی شده بود ، مخلوط کرد. خود لوگوی فورد بیش از ۶۰۰۰۰ فوت مربع را پوشش می دهد! گتزن می گوید: «سیستم سفید آلفاکارد بسیار منعکس کننده است و این انتخاب به تنهایی به کاهش مصرف انرژی در سقفی با این اندازه کمک می کند.»

پوشش های اسپری

ورزشگاه سوپردُم مرسدس بنز

نیواورلئان ، لوئیزیانا

پوشش های اسپری

ورزشگاه مرسدس بنز سوپردم در نیواورلئان یکی دیگر از مکانهای نمادین ورزشی است. خانه ۴۲۵،۰۰۰ فوت مربع قدیسین در سال ۲۰۰۴ توسط طوفان کاترینا آسیب دید. این بزرگترین بنای گنبدی در جهان است و به کمک نیاز داشت. و مانند فورد فیلد ، این مکان هم نیاز به لوگوی مرسدس بنز و حروف را دارد که با استفاده از برس و غلطک با دست اعمال می شود.

معماران تراهان واقع در نیواورلئانز، هشت تکه آزمایشی با اندازه ۱۰*۱۰ اینچی را روی پشت بام انجام دادند که تقریباً یک سال قبل از انتخابشان در معرض هوا قرار گرفتند، و بهترین رنگ را حفظ کرده و در برابر خاک و کپک مقاوم بود. محصول برنده کیماکس بود ، که یک پوشش الاستومری سفید با ساختار کم از محصولات ساختمانی کوئست است.

با توجه به اشتیاق دولت برای تعمیر به موقع تاسیسات برای فصل فوتبال ، پیمانکار سقف برازوس اورتان فقط ۱۸۰ روز فرصت داشت تا سقف را تکه تکه از هم جدا کرده و با پوشش جدیدی با روکش پلی اورتان جایگزین کند.

تام کلر ، مدیر پروژه برازوس اورتان ، می گوید دشواری و گستردگی این کار و تدارکات آن باعث شد تا چالش برانگیزترین کاری باشد که تا به حال انجام داده است. این یک دامنه جدید برای کلر و بیشتر اعضای تیمش بود. هیچ کس قبلاً روی پروژه ای به این بزرگی کار نکرده بود و مطمئن نبودند که با شروع کار چه چیزی پدیدار خواهد شد. او می گوید: «هیچ کس کاری را که ما قبلاً انجام می دادیم انجام نداده بود».

برازوس با شستن سقف ۹.۶ هکتاری تحت فشار قرار گرفت. مشخص شد که مصالح کف سازی قبلی به شدت زنگ زده است. کفپوش جدید به فولاد سازه ای موجود در گنبد وصل شد و سپس آنها یک لایه ۱۶ میلی متری از پوشش پایه کیماکس خاکستری خورشیدی را اعمال کردند. تقسیم سقف به ۱۶ بخش و سپس تقسیم بیشتر آن موجب اطمینان شد که آنها همه چیز را به طور مساوی اجرا کردند.

پس از پوشش پایه ، آنها یک لایه ترمیم کننده فوم پلی اورتان به ضخامت ۲.۵ اینچ استفاده کردند که تقریباً از نیم میلیون گالن مواد استفاده می کرد. این کار با شش لایه پوشش اورتان به ضخامت کل حدود یک نیکل اعمال شد. کلر می گوید سقف یکپارچه بسیار محکم است و دیگر منفجر نمی شود.

سرانجام ، آنها دو لایه از پوشش سفید، هر کدام شش میل (مرطوب) ، را اسپری کردند. این پوشش نوآورانه دارای رنگدانه های بازتابنده IR است که به کاهش ۳۰ درصدی دمای سطح کمک می کند.

کلر می گوید: «رساندن مواد به محل کار یک چالش بود». «ما مجبور بودیم همه چیز را از داخل گنبد در زمین فوتبال به محل کار ببریم. تمام کف باید برداشته می شد. »

کلر می گوید آنها عرشه را به گنبد تحویل داده اند و سپس باید آن را تا بالای قله ، که ۳۰۰ فوت از سطح مورد نظر آن بلند شده بود ، حمل کنند. در مرکز بالای گنبد دهانه ای مجهز به هشت بالابر برای برداشتن مصالح از محل کار به بالای گنبد و بازگرداندن مصالح قدیمی به سطل های زباله وجود داشت.

مساحت لوئیزیاناسوپردم ۴۲۵،۰۰۰ فوت مربع است. سقف با یک پوشش منعکس کننده با اسپری اعمال شد. مواد از داخل زمین به محل کار رفت و ۳۰۰ پا تا سقف بلند شد. ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار بود ، زیرا کارکنان و مصالح همیشه بسته بودند.

کلر توضیح می دهد: «ما عرشه را با پنج یا شش قطعه در هر چرخ بر روی اتومبیل های سقفی که به هم جوش داده بودیم بارگذاری می کردیم و سپس آن را به یک بالابر چسبانده و در جایی که نیاز داشتیم پایین می آوریم». «ما آن مواد را در آنجا ذخیره می کردیم و در حالی که آنها آن را پاره می کردند ، عرشه قدیمی و سقف قدیمی را بر می داشتیم ، روی گاری ها بار می کردیم ، آن را به بالا برمی گرداندیم ، تخلیه می کردیم ، و بار دیگری می گرفتیم.  و آن را بر روی یک بالابر ، که از داخل گنبد به داخل زمین فوتبال فرود آمد ، بارگذاری می کرد ، جایی که در حدود ۱۰ تا ۱۵ سطل زباله که همیشه در محل بودند بارگیری شد. این روند مدام ادامه داشت. »

لوگوی مرسدس – که فقط در صورت پرواز از بالای آن قابل مشاهده است – آنقدر بزرگ بود که استنسیل کردن آن غیرممکن بود. آنها یک نقاش تابلو مدرسه قدیمی پیدا کردند که با یک نوار چسب روی پشت بام می رود و آن را با دست طراحی می کند.

کلر خاطر نشان می­کند: «نکته خنده دار در مورد نشان ستاره این بود که ما هیچ تصوری از ظاهر آن نداشتیم». «ما فرض کردیم که شکل ظاهر آن درست است ، اما اندازه اش را نمی توانستیم تشخیص دهیم.  تنها چیزی که می توانستیم ببینیم این بود: «این یک خط سیاه است ، این یک خط سفید است». تا زمانی که سوار هلیکوپتر نشده بودیم ، واقعاً نمی دانستیم که چه شکلی است. خیلی باحال به نظر می رسید. درست مثل کاپوت ماشین بیرون آمد. »

کلر می گوید برای عبارت مرسدس آنها یک شابلون تهیه کردند ، آن را اندازه گیری کردند ، مطمئن شدند که همه چیز صاف است و آنها را درست نوشتند.  «و سپس ما فقط به آنجا رفتیم و یک طرح کلی از حروف تهیه کردیم و سپس به کارکنان سطل و قلم موی رنگی دادیم تا نقاشی حروف را شروع کنند».

مقاوم سازی سقف فلزی

مرکز توزیع خرده فروشی

مانتنو ، ایلینوی

پوشش مساحت کمتر از ۳۰ هکتار ، سقف فلزی این انبار در ایلینوی یکی از بزرگترین سقف های ایالات متحده است. شکاف سقف فلزی بالاخره قدمت خود را نشان می داد و تقریباً ۴۰۰۰۰۰ فوت مربع EPDM ماسه ای از این سقف ۱.۳ میلیون فوت مربعی نیاز به تعویض داشت.

مقاوم سازی سقف فلزی

یکی از بزرگترین سقف های کشور، سقف فلزی این انبار ایلینوی است که نزدیک به ۳۰ هکتار مساحت دارد . به ۱۸۰ بار نیمه کامیون از مواد سقف EPDM نیاز داشت.

همانطور که پروژه تعمیر سقف در حال برنامه ریزی بود ، نشت شروع شد. شرکت سهامی سقف سازی سنتری در کووینگتون ، ایندیانا ، وارد عمل شد. به عنوان قطب تجارت آنلاین خرده فروشان بزرگ ، آنها نمی توانستند در برنامه کاری خود اختلال ایجاد کنند و امکان قطع کامل کار ممکن نبود. سقف سازی در حین استفاده از ساختمان انجام شد.

دان فاولر ، نماینده فروش شرکت سقف سازی سنتری می گوید: «ما می دانستیم که دورو-لست بهترین گزینه است زیرا ما توانستیم سیستم سقف آنها را بدون پاره کردن مواد اولیه به طور کامل تعمیر کنیم». این بزرگترین پروژه شرکت تا به امروز است و از غشای ۶۰ میلی متری ، دودکش ها و حاشیه های سفارشی استفاده کرد. تقریباً ۲۰ ماه طول کشید تا پروژه تکمیل شود.

جین فاولر ، مالک شرکت سقف سازی سنتری توضیح داد: «نصب به خودی خود دشوار نبود ، بلکه تدارکات بیشترین چالش را داشت». «ما بیش از ۱۸۰ بار نیمه کامیون مواد داشتیم که باید آنها را هماهنگ کرده و روی پشت بام سوار می کردیم».

منبع: waterproofmag

۴ دیدگاه ها

 1. امیری

  ممنون مطلب مفیدی بود

  پاسخ
  • admin

   سپاس از همراهی شما

   پاسخ
 2. امین ت

  عالی

  پاسخ
  • admin

   ممنون 🙂

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسارگاد عایق پارس

تولید کننده انواع ایزوگام و عایق‌های رطوبتی

کلیه حقوق برای پاسارگاد عایق پارس محفوظ است

Developed By PasargadAyeghPars IT Team

|