درباره اورابام

ایزوگام تک لایه

رشد چشمگیر استفاده از ایزوگام تک لایه

ممکن است این اعتراف برای برخی از ایزوگام کاران سخت باشد، اما وقتی صحبت از ساخت و ساز تجاری می شود، پیمانکاران سقف ساز نزدیک ترین گزینه برای انتخاب هستند. اتحادیه سقف سازان، ایزوگام کاران و کارگران این سنت را…

Pasargad

5 اکتبر 2020
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

ممکن است این اعتراف برای برخی از ایزوگام کاران سخت باشد، اما وقتی صحبت از ساخت و ساز تجاری می شود، پیمانکاران سقف ساز نزدیک ترین گزینه برای انتخاب هستند. اتحادیه سقف سازان، ایزوگام کاران و کارگران این سنت را زنده نگه داشته اند. شعار این اتحادیه “سربلندی، حرفه ای و متعهد به کیفیت” است. البته هر دو با یک دشمن مشترک مبارزه می کنند: نفوذ آب به داخل ساختمان.

پاسارگاد عایق پارس – امروزه، یکی از قدرتمندترین سلاح های پیمانکاران سقف سازی در جنگ با نفوذ رطوبت، ایزوگام تک لایه است. بی شک این نوع ایزوگام سریع ترین رشد را در یک دهه گذشته٬ به خصوص در سقف های کوتاه با شیب کم داشته است.

این نوع ایزوگام در اوایل دهه ۱۹۶۰ معرفی شد و پس از تورم قیمت نفت در سال ۱۹۷۳ و در دسترس نبودن ایزوگام باکیفیت برای پشت بام ها٬ شروع به رشد کرد.

بیشتر بخوانید: یک بام سبز برای مجسمه آزادی

 

در سال ۱۹۸۴، شرکت تحقیقاتی Ducker Research (اکنون Ducker Worldwide) پیش بینی کرد که خرید و نصب ایزوگام تک لایه (شامل آلیاژهای PVC و PVC ، EPDM ، Hypalon)٬ ۲۵ درصد از بازار سقف های کوتاه با کم شیب را به خود اختصاص دهد. در اواسط همان سال، سهم بازار به 35 درصد از سقف های نصب شده رسید و Ducker Research پیش بینی خود را اصلاح کرد.

ایزوگام تک لایه

ایزوگام تک لایه سفید بر روی سقف

تا سال ۲۰۰۶، سهم تک لایه ها از بازار به طرز حیرت انگیزی رشد کرده بود. بر اساس تحقیقات داکر، TPO و PVC به تنهایی حدود ۳۰ درصد از بازار ایزوگام های تجاری را به خود اختصاص داده بودند٬ که با اضافه شدن EPDM این عدد نزدیک به ۵۰ درصد میشد. در همان زمان، SPRI گزارش داد که از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰، چندین میلیارد فوت مربع ایزوگام تک لایه در آمریکای شمالی فروخته شده است که اکثریت آنها بدون مشکل کار کرده اند. حتی در مناطق سردسیر کانادا هم عملکرد خوبی داشتند.

یک چیز وجود دارد که طی این سال ها در بازار سقف های کوتاه با کم شیب تغییر نکرده است: مالکان ساختمان معمولاً عملکرد مورد انتظار خود را نسبت به هزینه پرداختی‌شان دریافت می کنند. ایزوگام های تک لایه می توانند با ارائه طیف وسیعی از گزینه ها، نیازهای مختلف ساختمان سازان را برآورده کنند. همچنین توجه به این نکته مهم است که این ایزوگام ها با کارایی بالا با آخرین فناوری های روز دنیا از جمله پنل های خورشیدی و سقف رویشی سازگار هستند. با توجه به تنوع گسترده گزینه های موجود برای نصب، به راحتی می توان فهمید که چرا این غشاها همچنان به کار خود ادامه می دهند و عملکرد طولانی مدتی را برای صاحبان ساختمان فراهم می کنند.

منبع: Waterproofmag

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *