درباره اورابام

7 ماده متداول برای عایق بندی (مزایا، موارد استفاده)

انواع مختلفی از مواد برای عایق بندی سطوح وجود دارد. همانطور که باید بدانید، عایق بودن تغییرات زیادی در کیفیت محل زندگی شما ایجاد می کند. بدون عایق رطوبتی مناسب، خانه  یا محل کار شما با مشکلات اساسی روبرو خواهد…

Pasargad

29 سپتامبر 2021
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

انواع مختلفی از مواد برای عایق بندی سطوح وجود دارد. همانطور که باید بدانید، عایق بودن تغییرات زیادی در کیفیت محل زندگی شما ایجاد می کند. بدون عایق رطوبتی مناسب، خانه  یا محل کار شما با مشکلات اساسی روبرو خواهد شد.

پاسارگاد عایق پارس – ضد آب بودن برای اهداف زیادی حیاتی است. در خانه، وسیله نقلیه، لباس و بسیاری از موارد عالی است. فقط به یاد داشته باشید که همه گزینه های عایق بندی برای اهداف مختلف مناسب نیستند. بنابراین، باید مطمئن شوید که نوع مناسب را بر اساس نیاز خود تهیه کرده اید.

انواع زیادی از مواد برای عایق بندی وجود دارد. برخی از بهترین و رایج ترین آنها عبارتند از؛ پلی اورتان، پوشش سیمانی، لاستیک EPDM، آسفالت لاستیکی، ترموپلاستیک، غشاء قیری و غشاء ضد آب PVC. در این مقاله، در مورد انواع متداول این مواد، مزایای استفاده مناسب از آنها و اطلاعاتی از این قبیل بیشتر خواهیم گفت.

پلی یورتان

پلی یورتان

در حالی که انواع مختلفی از مواد برای عایق بندی وجود دارد، اما همه آنها از نظر کیفیت برابر نیستند. برای بسیاری از افراد، پلی اورتان بهترین گزینه خواهد بود. این ماده مزایای بی شماری را ارائه می دهد و از بسیاری از سایر مواد بهتر است. بنابراین ، قبل از سرمایه گذاری در وقت یا پول خود، باید تا آنجا که می توانید در مورد این نوع عایق رطوبتی اطلاعات کسب کنید.

با این کار مطمئن خواهید شد که می توانید بهترین ماده را برای نیازهای خاص خود پیدا کنید. این ماده غشای ضد آب بدون درزی را ارائه می دهد که می تواند تفاوت های بزرگی ایجاد کند. علاوه بر این، این ماده ضد آب تمام ترک های مویرگی را پر می کند و می تواند جذب آب توسط بتن را کاهش دهد. نکته دیگری که باید به آن توجه شود این است که این ماده سطح بالایی بتن را سفت می کند و این کار را با نفوذ بسیار عمیق به سطح انجام می دهد.

در اینجا برخی خطرات وجود دارد. باید درک کنید که این ماده می تواند خطرناک باشد. اگر این ماده با پوست شما برخورد کند، این احتمال وجود دارد که عوارض جانبی نامطلوبی روی سلامتی شما داشته باشد. البته این عوارض ممکن است کوتاه مدت یا بلند مدت باشند. در عین حال، هنگام تنفس هم می تواند خطرناک باشد.

بهتر است کار با این ماده را به یک فرد حرفه ای واگذار کنید. در غیر این صورت، خود را در معرض خطر قرار خواهید داد. از غشای مایع پلی اورتان می توان برای اهداف زیادی استفاده کرد. به عنوان مثال، می توان آن را بر روی پل های عابر پیاده، مخازن آب، حوضچه ها، بالکن ها، سقف ها، پارکینگ ها و موارد دیگر افزود. این یک ماده بسیار متنوع است و می تواند برای بسیاری از برنامه ها استفاده شود.

پوشش سیمانی

پوشش سیمانی

پوشش سیمانی پودری است که از ماسه ، مواد شیمیایی آلی و معدنی و مواد بر پایه سیلیس تشکیل شده است. هنگامی که مواد فعال با آهک ترکیب می شوند ، باعث ایجاد واکنش هیدراتاسیون می شود و مهر و موم ایجاد می کند. بسیاری از کارشناسان کار با این نوع روکش را ترجیح می دهند زیرا استفاده از آن بسیار آسان است.

همانطور که در بالا ذکر شد، استفاده از پوشش سیمانی بسیار آسان است. اکثر تولیدکنندگان توصیه می کنند قبل از استفاده، پوشش را با مقدار مشخصی از آب لوله کشی مخلوط کنید. برخی از متخصصان از یک افزودنی اکریلیک برای ایجاد یک پوشش محکم و مقاوم استفاده می کنند.

مطابق دستورالعمل ارائه شده توسط سازنده، محصول سیمان را مخلوط کنید. پوشش سیمانی را اضافه کرده و کاملا مخلوط کنید. اگر از افزودنی اکریلیک استفاده می کنید، می توانید بعد از پوشش سیمانی آن را اضافه کنید.

لاستیک EPDM

لاستیک EPDM

لاستیک EPDM یک ماده بسیار موثر برای ضد آب کردن و عایق بندی سقف است. این یک ماده لاستیکی مصنوعی است که می تواند برای بسیاری از موارد استفاده شود. این ماده یک کلاس ناهموار M است که با استفاده از اتیلن و پروپیلن ساخته شده است. با این وجود، در حالی که معمولا با سیلیکون ارتباط دارد، اما این دو ماده بسیار متفاوت هستند. لاستیک EPDM در درجه اول برای ایجاد پوشش ضد آب روی سقف ها استفاده می شود. برای این منظور عالی عمل می کند. همچنین در وسایل نقلیه استفاده می شود و برای آب بندی پنجره ها ، بدنه ها و حتی بخش هایی از موتور استفاده می شود.

همچنین می توان آن را در بخاری های خودرو، کولرها، پمپ های آب، ترموستات ها و سایر مکان ها یافت. این ماده قادر است آب را دفع کند، اما می تواند در وسایل نقلیه سر و صدا ایجاد کند. این ماده قابل بازیافت و انعطاف پذیر است. علاوه بر این، کارآمد هم هست.

آسفالت لاستیکی

آسفالت لاستیکی

یکی دیگر از مواد ضد آب، آسفالت لاستیکی است. این ماده برای محافظت از خانه شما در برابر عناصر محیطی بسیار عالی عمل می کند. با این حال ، عمدتا در پشت بام برای مشاغل تجاری یافت می شود. آسفالت لاستیکی داغ 790-11 برای دو کاربرد خاص بهترین است. اگر با مجموعه های رویشی وسیع یا مجموعه های بام فشرده سروکار دارید، بهتر است از این ماده استفاده کنید.

این ماده از مشکلات جلوگیری می کند و بهترین نتایج را برای شما فراهم می کند. این ماده گاهی اوقات برای ایجاد پوشش ضد آب برای RV ها و مسافران استفاده می شود.

چیزهای زیادی در مورد آسفالت لاستیکی وجود دارد. به عنوان مثال ، بسیار سخت است. می تواند در برابر هر چیزی که مادر طبیعت بر سر راه آن قرار می دهد، مقاومت کند. به طور همزمان، بسیار انعطاف پذیر است و نفوذ بخار رطوبت به آن بسیار کم است. این تضمین می کند که نتایج خوبی خواهید گرفت. این ماده معمولا برای ضد آب کردن پل ها، میدان ها، فضاهای پارکینگ و سقف های تجاری استفاده می شود. این ماده می تواند به کاهش ترک خوردگی، سر و صدا و هیدروپلانینگ کمک کند.

ترموپلاستیک

ترموپلاستیک

یکی دیگر از مواد ضد آب بسیار محبوب ترموپلاستیک است. این ماده ممکن است ارزان ترین محصول موجود نباشد، اما مزایای زیادی را ارائه می دهد. به عنوان مثال، یکی از قوی ترین مواد ضد آب موجود در بازار است. به طور متوسط، می تواند 50 سال یا بیشتر از آن دوام در برابر نفوذ آب را برای شما فراهم کند و باعث می شود ماندگاری بیشتری نسبت به بسیاری از جایگزین ها داشته باشد.

ترموپلاستیک هنگامی که به درستی گرم شود، از جامد به نیمه جامد تبدیل می شود. این واکنش به یک متخصص اجازه می دهد تا ورق ها یا پنل ها را با هم ببندد. در عوض، این امر باعث می شود که عایق حرارتی برای هدف مورد نظر موثرتر باشد. این ماده همچنین دارای الاستومرها است.

این بدان معنی است که می تواند بسیار بهتر از سایر مواد ذکر شده مقاومت کند. از عایق حرارتی پلاستیکی می توان برای اهداف زیادی استفاده کرد. به عنوان مثال برای جلوگیری از نشت، کشتی های بادی، آتل، کیسه های ذخیره سازی و موارد دیگر بسیار مفید است. این ماده اغلب برای محصولات دارویی نیز استفاده می شود.

غشای قیری

غشای قیری (ایزوگام)

گزینه بعدی، غشای قیری است. غشای قیری برای بسیاری از کاربردها عالی عمل می کند. این نوع از عایق برای ساختمان های تجاری و مسکونی بسیار مناسب است. برای ایجاد این نوع عایق، قیر با یک ماده مخلوط ترکیب می شود. به یاد داشته باشید که قیر آسفالت یا زغال سنگ است. ماده مخلوط به طور معمول از مایعات آلی تشکیل شده است که بسیار چسبنده خواهند بود. علاوه بر این، آنها چسبناک و ضد آب هستند. این باعث می شود که مواد برای این منظور خاص بسیار موثر باشد. در عین حال، باید بدانید که می تواند برای بسیاری از برنامه ها مفید باشد.

این ماده اغلب برای عایق بندی سقف استفاده می شود.

غشاء ضد آب PVC

غشاء ضد آب PVC

آخرین گزینه غشای PVC است. این یک ماده سقف معمولی است که از پلی وینیل کلراید ساخته شده است و در درجه اول برای ضد آب کردن سقف ها استفاده می شود. مزایای زیادی مربوط به ضد آب PVC وجود دارد. برای شروع ، عایق بسیار خوبی است. شما می توانید تضمین کنید که از نفوذ آب جلوگیری می کند و این مزیت بزرگی است. این نوع عایق رطوبتی دارای پایه تقویت کننده خواهد بود. پایه معمولا از الیاف شیشه یا مش پلی استر ساخته شده است. در حالی که عمدتا برای سقف ها استفاده می شود، اما معمولا برای تونل ها، استخرها و سازه های زیرزمینی نیز مورد استفاده می گیرد.

منبع: wtrproof

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

10 دیدگاه ها

 1. بسیار مفید

  پاسخ
  • سپاس از همراهی شما

   پاسخ
 2. بسیار مفید و عالی

  پاسخ
  • خوشحالیم که مطالبمون مفید بوده 🙂

   پاسخ
 3. مرسی مطالب اموزنده بود

  پاسخ
  • سپاس از همراهی شما

   پاسخ
  • بسيار عالي?

   پاسخ
   • سپاس از همراهی شما

    پاسخ
 4. جامع و مفید بود مرسی

  پاسخ
  • سپاس گذاریم

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *