درباره اورابام

پرایمر

پرایمر ایزوگام چیست و کاربرد آن کجاست؟

اگر می خواهید در نصب ایزوگام با مشکل مواجه نشوید باید زیرسازی مناسبی داشته باشید. حال این زیرسازی از پیش وجود دارد یا باید خودتان آن را با چیزی مثل پرایمر فراهم کنید. پاسارگاد عایق پارس – زیرسازی مناسب باعث…

Pasargad

15 دسامبر 2021
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

اگر می خواهید در نصب ایزوگام با مشکل مواجه نشوید باید زیرسازی مناسبی داشته باشید. حال این زیرسازی از پیش وجود دارد یا باید خودتان آن را با چیزی مثل پرایمر فراهم کنید.

پاسارگاد عایق پارس – زیرسازی مناسب باعث می شود چسبندگی و دوام کافی بین ایزوگام و سطح مورد نظر برای نصب به وجود بیاید. علاوه بر این در اثر سرما و گرما و بارش برف و باران ایزوگام از سطح جدا نمی شود.

پرایمر ایزوگام

پرایمر بنزینی

یکی از موادی که برای زیرسازی پیش از ایزوگام مورد استفاده می گیرد٬  محصولات پرایمری است. پرایمر ماده ای حلال در آب است.

پیش از زیر سازی٬ مقدار مناسبی پرایمر را با آب ترکیب کرده و لایه ی نازکی از آن را بر روی سطح مورد نظر پخش می کنیم. بعضی از افراد ممکن است برای ایجاد چسبندگی بهتر از دولایه استفاده کنند.

البته نباید این نکته را فراموش شود که در صورت استفاده چند لایه از این محصول باید صبر کنیم تا لایه قبلی خشک شود تا بتوان لایه جدید را اضافه کرد. این نکته در مورد لایه آخر و پیش از نصب ایزوگام هم صدق می کند.

استفاده از پرایمر چه مزایایی دارد؟

پرایمر علاوه بر اینکه باعث چسبندگی بیشتر ایزوگام می شود٬ خودش هم می تواند به عنوان مانعی برای نفوذ آب عمل کند.

به علاوه به دلیل دارا بودن خاصیت چسبندگی بیشتر٬ عمر ایزوگام بر روی سطح افزایش پیدا می کند و می توان مدت طولانی تری از ایزوگام نصب شده استفاده نمود.

موارد کاربرد پرایمر

.پرایمر تازه

بهترین مورد استفاده از پرایمر٬ برای سطوح ناهموار مانند سطح بتنی با پستی و بلندی است. با استفاده از پرایمر ایزوگام به راحتی می توانید سطح را صاف نموده و میزان چسبندگی ایزوگام را هم افزایش دهید.

استفاده از قیر به جای پرایمر

ممکن است نصابان ایزوگام به جای استفاده از پرایمر٬ قیر به کار گیرند. این روش هر چند ممکن است کارایی مشابهی مانند استفاده از پرایمرها را داشته باشد اما به دلیل خطرات و الودگی هایی که قیر به همراه دارد٬ گزینه ی مناسبی نیست.

انواع پرایمر

در گذشته از پرایمرهایی بر پایه بنزین استفاده می شد. اما به دلیل خطراتی که بنزین داشت٬ این مدل تقریبا کنار گذاشته شد و پرایمرهای بر پایه آب به رنگ قهوه ای و سیاه استفاده می شود.
پرایمرهای بر پایه آب به دلیل سهولت در استفاده٬ بی خطر بودن و نداشتن آلودگی های محیطی گزینه ی بسیار مناسب و کارآمدی محسوب می شوند.

منبع: –

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

4 دیدگاه ها

 1. پرایمر زیرساز خوبیه من همیشه استفاده میکنم
  مطالبتون خیلی خوب بود

  پاسخ
  • سپاس از همراهی شما

   پاسخ
 2. متشکرم بسیار کاربردی بود مطلبتون

  پاسخ
  • خوشحالیم که تونستیم کمکی کرده باشیم

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *