درباره اورابام

درزگیر

درزگیر، ایزوگام و کاربردهای آنها

بسیاری از پروژه های صنعتی برای عایق بندی نیاز به نوع خاصی از عایق رطوبتی یا آب بندی دارند. درزگیر نه تنها رطوبت را از بین می‌برند، بلکه می‌توان از آن برای جلوگیری از تجمع گرد و غبار و کثیفی…

Pasargad

16 ژانویه 2022
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

بسیاری از پروژه های صنعتی برای عایق بندی نیاز به نوع خاصی از عایق رطوبتی یا آب بندی دارند. درزگیر نه تنها رطوبت را از بین می‌برند، بلکه می‌توان از آن برای جلوگیری از تجمع گرد و غبار و کثیفی در ترک‌ها و حتی کاهش صدا و جریان هوا در فضا استفاده کرد.

پاسارگاد عایق پارس – با همه این کاربردهای مختلف، مهم است که بدانید دقیقاً به چه نوع درزگیری نیاز دارید و چگونه در محیط منحصر به فرد شما کارایی لازم را خواهد داشت.

هدف شما چیست؟

درزگیر

نوع درزگیر انتخابی شما تا حد زیادی به آنچه می خواهید انجام دهید بستگی دارد. مدل های مختلف درزگیر کاریی های مختلفی دارند. به عنوان مثال، درزگیری که برای محافظت در برابر کثیفی یا نوسانات دما استفاده می کنید، احتمالاً با درزگیری که برای عایق بندی استفاده می کنید متفاوت است.

چندین گزینه چند منظوره نیز در بازار وجود دارد. بنابراین باید مشخص کنید که چه ویژگی هایی از پوشش خود می خواهید و به چه مواردی نیاز ندارید.

درزگیر در کجا نصب خواهد شد؟

ملاحظات بعدی شما باید این باشد که لایه زیرین از چه نوع ماده ای است. این نکته بسیار مهم است زیرا برخی از مواد مانند بتن بسیار متخلخل هستند. در حالی که مواد دیگر مانند فلز متخلخل نیستند. اثربخشی درزگیر به این بستگی دارد که آیا می تواند به درستی به مواد مورد نظر بچسبد و نفوذ کند یا خیر.

اثرگذاری درزگیر چگونه است؟

درزگیر

بسته به نحوه و مکان استفاده از درزگیرها یا پوشش ها، ممکن است با چالش هایی در رابطه با زمان عملکرد و تاثیرگذاری مواجه شوید. برخی از پوشش ها نیاز به زمان طولانی مدت برای اثرگذاری دارند. در حالی که برخی دیگر نسبتاً سریع عمل می کنند. هزینه هر گزینه احتمالاً منعکس کننده میزان تلاشی است که برای اثرگذاری مناسب درزگیرها انجام می شود.

آماده سازی سطح

جدای از ملاحظاتی که در بالا ذکر شد، باید به نحوه آماده سازی سطوح قبل از اعمال درزگیر نیز توجه کافی داشته باشید. اگر می خواهید درزگیر بدون اینکه بعداً پوست کنده شود به سطح بچسبد، تمیز کردن کامل سطح یک الزام مطلق است.

بسته به نوع پوششی که از قبل روی سطح وجود دارد، چه رنگ شده یا نه، ممکن است لازم باشد اقدامات بیشتری را برای اطمینان از چسبندگی مناسب انجام دهید.

انواع درزگیر

درزگیر

لیست انواع درزگیر بسیار گسترده است. اما چند نوع متداول وجود دارد که بیشترین کاربرد را دارند. اکثر مردم با پوشش های اپوکسی آشنا هستند که پوششی براق و بادوام است و از سطوح محافظت می کنند. گزینه های دیگر عبارتند از سیلیکون، اکریلیک، پلی اورتان و سایر پلیمرهایی که به طور خاص برای مصارف صنعتی فرموله شده اند.

همیشه باید در مورد اینکه چه نوع درزگیری برای هدف مورد نظر شما مناسب است با یک متخصص مشورت کنید. باید برای هر مارک یا مدلی که به بهترین وجه با نیازهای شما سازگار است توصیه هایی را دریافت نمایید. یک متخصص می تواند شما را به سمت محصول مناسب راهنمایی و در دراز مدت در هزینه شما صرفه جویی کند.

منبع: performance-painting

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

4 دیدگاه ها

 1. مرسی

  پاسخ
  • مرسی

   پاسخ
 2. متشکرم از مطالب خوبتون

  پاسخ
  • سپاس گذاریم

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *