درباره اورابام

واتراستاپ

واتراستاپ چیست و کاربرد آن کجاست؟

احتمالا رایج ترین نقاط ورود آب نزدیک به بتن ریزی یا جاهایی است که عناصر مکانیکی بخشی از بتن ریزی را تشکیل می دهند. برای جلوگیری از این آسیب ناخواسته، واتراستاپ ها به طور خاص بین درزهای بتن طراحی و…

Pasargad

7 دسامبر 2021
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

احتمالا رایج ترین نقاط ورود آب نزدیک به بتن ریزی یا جاهایی است که عناصر مکانیکی بخشی از بتن ریزی را تشکیل می دهند. برای جلوگیری از این آسیب ناخواسته، واتراستاپ ها به طور خاص بین درزهای بتن طراحی و نصب می شوند.

پاسارگاد عایق پارسبهترین واتراستاپ ها از پی وی سی مرغوب ساخته شده اند و می توان به راحتی آنها را خریداری و نصب کرد. قبل از خرید به خواندن این مطلب ادامه دهید تا در مورد واتراستاپ ها بیشتر بدانید.

واتراستاپ چیست

اگر بخواهیم واتراستاپ را تعریف کنیم به عنوان عنصری شناخته می شود که در سازه های بتنی مورد استفاده قرار می گیرد تا از نفوذ مایعات جلوگیری به عمل آورد.

واتراستاپ‌ها، اگرچه از نظر شکل و اندازه متفاوت هستند، اما همگی برای رسیدن به یک هدف مشترک کار می‌کنند: مهر و موم کردن یک اتصال ساختمانی برای جلوگیری از نفوذ آب. ب

ه طور کلی، نحوه کار این گونه است که یک ماده را در معرض آب یا گرما قرار می دهد و سپس در داخل بتن منبسط می کند و اتصال را کاملا آب بندی می نماید. بنابراین یک مانع کاملا ضد آب تشکیل می گردد.

واتراستاپ نصب شده در اتصالات بتنی یک جزء ضروری از طرح کلی عایق رطوبتی برای محافظت از بخش های خاصی از سازه بتنی است. واتراستاپ ها یکی از بهترین گزینه ها برای ساخت و ساز و هر پروژه ضد آب دیگری هستند.

استفاده از واتراستاپ

واتراستاپ

مانند سایر مواد، بتن با افزایش و کاهش دما منبسط و منقبض می شود. به همین دلیل، درزهای انبساط باید در فواصل معینی در هر سازه بتنی نصب شوند.

یک درز ناقص منجر به ترک می شود، سپس آب را وارد بتن می کند و منجر به آسیب بیشتر آن می شوند. نکته مهم این جاست که آسیب در داخل رخ می دهد نه روی سطح.

نصب واتراستاپ در محل اتصال راهی برای افزایش چشمگیر عمر بتن شماست. بتن علیرغم اینکه یک ماده سخت است، در تماس با آب به سرعت تجزیه می شود.

اگر بتن به خوبی آب بندی نشده باشد، رطوبت به تدریج به داخل نفوذ می کند، بتن را با انبساط و انقباض دما دچار ترک می کند، در نتیجه آرماتورهای بتن شما زنگ می زند و باعث رشد کپک می شود. اتصالات بتن شاید آسیب پذیرترین بخش ساخت آن باشد.

با تقویت آنها و اقدامات پیشگیرانه مناسب، سال ها به عمر سازه خود اضافه کنید.

کاربردهای واتراستاپ

هر جا که اتصال بتنی پیدا کردید که ممکن است با آب در تماس باشد، واتراستاپ مناسب آنجا است. زمینه های کاربردی عبارتند از:

 1. مخازن آب
 2. سدها و کانال ها
 3. زیرزمین و دال
 4. تونل ها و طاق های زیرزمینی
 5. چاله آسانسور و تجهیزات آن
 6. پشت بام و نواحی سکوها
 7. پارکینگ

منبع: titanwaterproofing

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

4 دیدگاه ها

 1. برای خرید با ظرفیت بالا قرارداد نیاز هست یا فروش آزاد دارید؟
  برای پروژه نیاز دارم
  شماره تماس واحد فروش هم بدید لطفا

  پاسخ
  • با سلام
   فروش به صورت آزاد داریم.
   شماره تماس واحد فروش هم در بخش تماس با ما هست

   پاسخ
 2. جالب بود

  پاسخ
  • سپاس گذاریم

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *