درباره اورابام

قیر ۸۵/۱۰۰

قیر ۸۵/۱۰۰ چیست و چه کاربردی دارد؟

قیر ۸۵/۱۰۰ به قیری گفته می شود که از طریق فرآیند اکسیداسیون بر روی وکیوم باتوم در واحدهای قیرسازی به دست می آید. همان طور که از نام این قیر مشخص است درجه نفوذپذیری آن بین ۸۵ تا ۱۰۰ می …

Pasargad

1 دسامبر 2021
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

قیر ۸۵/۱۰۰ به قیری گفته می شود که از طریق فرآیند اکسیداسیون بر روی وکیوم باتوم در واحدهای قیرسازی به دست می آید. همان طور که از نام این قیر مشخص است درجه نفوذپذیری آن بین ۸۵ تا ۱۰۰ می  باشد.

به طور کلی حالت انواع قیر به میزان درجه حرارت آن بستگی دارد. رابطه ی دما و سفتی قیر به نوع نفت خام به کار رفته و روش پالایش آن بستگی دارد. درجه نفوذپذیری قیر ۸۵/۱۰۰ چیزی در حدود ۸.۵ الی ۱۰ میلیمتر است. این نوع قیر دارای درجه نفوذپذیری نیمه سخت بوده و به عنوان قیر سنگین و مناسب برای ساخت و تعمیر جاده ها شناخته می شود.

قیر ۸۵/۱۰۰

قیر ۸۵/۱۰۰ به روش های مختلفی حمل می شود.

عمده مصرف این قیر تولید آسفالت بوده و عمدتا در تولید آسفالت داغ برای پوشش سطحی استفاده می شود. بیشترین نوع استفاده در خانواده قیرها مربوط به قیر ۸۵/۱۰۰ است. این قیر در واقع ماده اولیه ای برای دیگر محصولات خانواده ی قیر است.

نوع قیری که در محصولات شرکت پاسارگاد عایق پارس مورد استفاده قرار می گیرد٬ از نوع پالایشگاهی بوده که عمدتا از پالایشگاه های تهران تهیه و تامین می شود.

قیر ۸۵/۱۰۰ دارای خاصیت ترموپلاستیک بوده که شبیه به رزین مصنوعی عمل می کند و با گرم شدن نرم شده و هنگام سرد شدن سخت می شود. این محصول بیشتر در مناطق سردسیر مورد استفاده قرار می گیرد.

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

8 دیدگاه ها

 1. بسیار مفید و کاربردی. خسته نباشید

  پاسخ
  • سپاس از همراهی شما

   پاسخ
 2. مطالب بسیار عالی و کاربردی ?

  پاسخ
  • سپاس از همراهی شما

   پاسخ
 3. بسیار عالی

  پاسخ
  • سپاس دوست عزیز

   پاسخ
 4. سلام، آیا شما قیر تولید می کنید؟

  پاسخ
  • با سلام
   خیر مجموعه ما تولیدکننده قیر نمی باشد
   اما از مرغوب ترین قیر تولیدی در پالایشگاه استفاده می کند

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *