درباره اورابام

عایق رطوبتی مرغوب

تشخیص عایق رطوبتی مرغوب

همواره یکی از مشکلات اساسی در صنعت ساختمان سازی مشکل نم و رطوبت است٬ که در بعضی مواقع خسارات جبران ناپذیری را به سازه و ساختمان وارد می‌نماید. یکی از راهکارهای مقابله با ‎آن عایق رطوبتی مرغوب می باشد. پاسارگاد…

Pasargad

23 سپتامبر 2020
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

همواره یکی از مشکلات اساسی در صنعت ساختمان سازی مشکل نم و رطوبت است٬ که در بعضی مواقع خسارات جبران ناپذیری را به سازه و ساختمان وارد می‌نماید. یکی از راهکارهای مقابله با ‎آن عایق رطوبتی مرغوب می باشد.

پاسارگاد عایق پارس – در ایران با توجه به اقلیم و آب و هوا و نیز وجود منابع عظیم نفتی متداول‌ترین عایق رطوبتی قیر و گونی می باشد که با پیشرفت تکنولوژی این روش جای خود را به عایق های پیش ساخته ( ایزوگام) داده است. اما با پیشرفت علوم و نیز گرانی مواد نفتی و قیر در بعضی مواقع عایق های پیش ساخته نیز مقرون به صرفه نبوده و مهندسان را به آن داشت تا از مواد شیمیایی جهت عایق بندی سازه استفاده کنند.

 

بیشتر بخوانید:  گزارش جهانی از بازار ایزوگام

 

این کار هم از نظر اقتصادی و هم از نظر کیفیت و کارایی می تواند با سایر عایق ها رقابت کند. بعد از تحقیقات متعدد مهندسان موفق شدند که با استفاده از رزین های اکریلاتی و استایرنی که با آب حل می شود، عایق رطوبتی جدیدی بسازند که صورت یک لایه 1 میلی متری روی سطح مورد نیاز اجرا می شود و انعطاف پذیر نیز می‌باشد.

عایق رطوبتی مرغوب

امروزه مانند قرن ها پیش همچنان از قیر به عنوان عایق رطوبتی مرغوب مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد قیر و یا آسفالت دشوار و مستلزم صرف وقت زیاد می باشد. حتی امولسیون های ساخته شده از قیر نیز تغییر اندکی را در دشواری این کاربرد ایجاد نموده اند. همانطور که می دانید باید قیروگونی را تا میزان 150 تا 200 درجه سانتیگراد حرارت داد، ریختن و تسطیح ترکیبی با این درجه حرارت بسیار دشوار می باشد . بنابراین امولسیون های ساخته شده از قیر با قابلیت کاربرد درجه حرارت نرمال مورد استفاده قرار می گیرد. اینگونه امولسیون های نفتی در آب حدوداً دارای 50% قیر می باشد.

با سفت شدن این امولسیون٬ آب آن تبخیر و قیر بصورت بیندر باقی می ماند. ترکیبات کف سازی بام، بر پایه امولسیون پلیمرهای جدید عملکرد کاملا‏ً متفاوتی دارند، شاید مهمترین ویژگی آنها ایجاد یک لایه نازک ( فیلم )با قابلیت انعطاف بعد از خشک شدن باشد. از جمله مزایای این عایق جدید به شرح زیر است:

  1. فاقد آلودگی و آسیب های فیزولوژی می باشد
  2. کاربرد آنها ساده است
  3. رنگ پذیرند
  4. خطر آتش سوزی ندارند
  5. چسبندگی خوبی نسبت به سطوح مختلف دارند

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *