همواره یکی از مشکلات اساسی در صنعت ساختمان سازی مشکل نم و رطوبت است

تشخیص عایق رطوبتی مرغوب

عایق رطوبتی مرغوب

admin

۲ مهر, ۱۳۹۹
v
0 نظر ثبت شده است
پاسارگاد عایق پارس | قیمت روز ایزوگام | قیمت رول ایزوگام | قیمت نصب ایزوگام

همواره یکی از مشکلات اساسی در صنعت ساختمان سازی مشکل نم و رطوبت است٬ که در بعضی مواقع خسارات جبران ناپذیری را به سازه و ساختمان وارد می‌نماید. یکی از راهکارهای مقابله با ‎آن عایق رطوبتی مرغوب می باشد.

پاسارگاد عایق پارس – در ایران با توجه به اقلیم و آب و هوا و نیز وجود منابع عظیم نفتی متداول‌ترین عایق رطوبتی قیر و گونی می باشد که با پیشرفت تکنولوژی این روش جای خود را به عایق های پیش ساخته ( ایزوگام) داده است. اما با پیشرفت علوم و نیز گرانی مواد نفتی و قیر در بعضی مواقع عایق های پیش ساخته نیز مقرون به صرفه نبوده و مهندسان را به آن داشت تا از مواد شیمیایی جهت عایق بندی سازه استفاده کنند.

 

بیشتر بخوانید:  گزارش جهانی از بازار ایزوگام

 

این کار هم از نظر اقتصادی و هم از نظر کیفیت و کارایی می تواند با سایر عایق ها رقابت کند. بعد از تحقیقات متعدد مهندسان موفق شدند که با استفاده از رزین های اکریلاتی و استایرنی که با آب حل می شود، عایق رطوبتی جدیدی بسازند که صورت یک لایه ۱ میلی متری روی سطح مورد نیاز اجرا می شود و انعطاف پذیر نیز می‌باشد.

عایق رطوبتی مرغوب

امروزه مانند قرن ها پیش همچنان از قیر به عنوان عایق رطوبتی مرغوب مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد قیر و یا آسفالت دشوار و مستلزم صرف وقت زیاد می باشد. حتی امولسیون های ساخته شده از قیر نیز تغییر اندکی را در دشواری این کاربرد ایجاد نموده اند. همانطور که می دانید باید قیروگونی را تا میزان ۱۵۰ تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد حرارت داد، ریختن و تسطیح ترکیبی با این درجه حرارت بسیار دشوار می باشد . بنابراین امولسیون های ساخته شده از قیر با قابلیت کاربرد درجه حرارت نرمال مورد استفاده قرار می گیرد. اینگونه امولسیون های نفتی در آب حدوداً دارای ۵۰% قیر می باشد.

با سفت شدن این امولسیون٬ آب آن تبخیر و قیر بصورت بیندر باقی می ماند. ترکیبات کف سازی بام، بر پایه امولسیون پلیمرهای جدید عملکرد کاملا‏ً متفاوتی دارند، شاید مهمترین ویژگی آنها ایجاد یک لایه نازک ( فیلم )با قابلیت انعطاف بعد از خشک شدن باشد. از جمله مزایای این عایق جدید به شرح زیر است:

  1. فاقد آلودگی و آسیب های فیزولوژی می باشد
  2. کاربرد آنها ساده است
  3. رنگ پذیرند
  4. خطر آتش سوزی ندارند
  5. چسبندگی خوبی نسبت به سطوح مختلف دارند

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسارگاد عایق پارس

تولید کننده انواع عایق های رطوبتی

کلیه حقوق برای پاسارگاد عایق پارس محفوظ می باشد

Developed By PasargadAyeghPars IT Team

با شماره 09121125649 تماس بگیرید
این را به اشتراک بگذارید