درباره اورابام

ایزوگام

ایزوگام و آن‌ چه باید در مورد این محصول بدانید

امروزه با توجه به  این که شرکت ها و کارخانجات مختلفی که در زمینه تولید ایزوگام فعالیت می کنند و هر یک محصولات مختلفی را با انواع و کیفیت های متفاوت به بازار عرضه می کنند لذا نمی‌توان یک قیمت…

Pasargad

16 آگوست 2021
خبرهای مربوط به ایزوگام وقیر

اخبار ایزوگام و قیر

امروزه با توجه به  این که شرکت ها و کارخانجات مختلفی که در زمینه تولید ایزوگام فعالیت می کنند و هر یک محصولات مختلفی را با انواع و کیفیت های متفاوت به بازار عرضه می کنند لذا نمی‌توان یک قیمت کلی برای این موضوع برآورد کرد.

پاسارگاد عایق پارس – چند عامل مهم بر قیمت ایزوگام تاثیر گذار است که از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • همانطور که می‌دانید با توجه به کاربرد بیشتر ایزوگام در فصل سرما و معمولا در فصولی از سال که بارندگی داریم، درخواست خرید ایزوگام هم بیشتر می شود؛ که این موضوع یکی از عوامل کلی موثر در افزایش قیمت ایزوگام می باشد.
 • مواد اولیه: نوع قیری که در تولید انواع این محصول مورد استفاده قرار می گیرد هر چه باکیفیت تر و مرغوب تر باشد الزاماً قیمت نهایی محصول هم بالاتر می رود.
 • نوع فروش: مانند همه محصولات که قیمت کالا در فروش عمده نسبت به خرده فروشی عمدتا پایین تر است؛ در فروش ایزوگام نیز این نکته صدق می کند.
 • نوع خرید: اگر محصول مستقیما از درب کارخانه یا نمایندگی های مجاز فروش خریداری شود مصرف کننده هزینه کمتری می پردازد.
 • دارا بودن نشان استاندار که نشان دهنده این است که تمام مواد اولیه آن مرغوب و با کیفیت هستند.
 • دارا بودن ضمانت نامه و بیمه نامه که نشان دهنده این است که محصول دارای خدمات پس از فروش می باشد.
 • نوع ایزوگام: ایزوگام را براساس نحوه ساخت، مواد اولیه و تشکیل دهنده، نوع روکش و پوشش … به چند نوع تقسیم می شود و بسته به اینکه ایزوگام دمیده یا پلیمری، تک لایه یا دولایه، فویل دار یا بدون روکش و … باشد قیمت آن متغیر است.

خرید ایزوگام در تهران

ایزوگام

نصب عایق رطوبتی بر روی بام

با همه ی مواردی که گفته شد٬ محل خرید ایزوگام بسته به نوع آب و هوا بسیار حائز اهمیت است٬ مثلا خرید ایزوگام در تهران به عنوان بزرگ‌ترین شهر و پایتخت کشور را در نظر بگیرید.

با توجه به گرم و خشک بودن آب و هوای این شهر باید بررسی ها و نظرات کارشناسی شده افراد صاحب نظر و باتجربه را مد نظر قرار داد. بدون شک بهترین انتخاب برای خرید ایزوگام در تهران محصولات دولایه فویل دار موجود در بازار است.

مواد اولیه ایزوگام

مانند هر محصول دیگری تولید ایزوگام بسته به تولیدکننده، تجربه و میزان مواد اولیه به کار رفته در آن متغیر است. اما این محصول هم مواد اولیه بنیادینی دارد که ثابت بوده و غیرقابل تغییر است، مانند قیر. بهترین قیری که برای تولید ایزوگام می توان استفاده نمود قیر پالایشگاهی است و شرکت های تولیدکننده بسته به موقعیت جغرافیایی و اهمیتی که برای کیفیت مواد اولیه خود قائل هستند آن را از پالایشگاه مد نظرشان تهیه می کنند.

یکی از بهترین قیرها برای ساخت ایزوگام، قیر تولید شده توسط پالایشگاه تهران می باشد که شرکت پاسارگاد عایق پارس هم از قیرهای تولید شده توسط این پالایشگاه به عنوان یکی از مواد اولیه اصلی خود استفاده می کند.

علاوه بر این در تولید ایزوگام تلفیقی از فناوری نانو ذرات و پلیمریزاسیون به کار می رود که خواص فیزیکی و شیمیایی آن را بهبود می بخشید.

ایزوگام ارزان قیمت

ایزوگام چیست

شلعه مستقیم به عایق رطوبتی

متاسفانه این گونه جا افتاده است که بگردیم تا کالایی ارزان تر و مقرون به صرفه تر پیدا کنیم. اما باید بدانیم که هر چیز ارزان قیمتی خوب نیست و آن کیفیت مدنظر ما را ممکن است نداشته باشد. ایزوگام هم در این مورد مستثنا نیست و بسیاری از افراد به دنبال ایزوگام ارزان قیمت و خرید ایزوگام ارزان قیمت هستند.

در تولید ایزوگام مواد اولیه و کیفیت آن حرف اول و آخر را می زند. یعنی در مباحثی مانند چسبندگی و آتش خور بودن آن، این مواد اولیه است که تعیین کننده کیفیت می باشد. بنابراین با یک حساب سرانگشتی ساده می توان نتیجه گرفت که هرچه کیفیت و میزان مواد اولیه به کار رفته در خط تولید ایزوگام بهتر و گران تر باشد، در نهایت قیمت نهایی محصول هم بیشتر می شود.

حال ممکن است این سوال برای کاربر نهایی که اطلاعات کاملی در این مورد ندارد و می خواهد برای سازه خود ایزوگام تهیه کند (آن هم برای یک بار در طول عمرش)، پیش بیاید که کدام ایزوگام مناسب او است؟! باید بگوییم که کابر نهایی چاره ای ندارد جز این که یا تحقیق کند و به نتیجه نهایی برسد و یا این که از تجربه افراد فعال در این زمینه استفاده کند. پیشنهاد ما حالت دوم است.

انواع مختلف ایزوگام

ایزوگام

به طور کلی ایزوگام به ۴ دسته اصلی تقسیم بندی می شود:

 • تک لایه ساده
 • دو لایه ساده
 • تک لایه فویل دار
 • دو لایه فویل دار

نوع، بسته به مکانی که قرار است مورد استفاده بگیرد، تغییر می کند. مثلا برای دیوارهای بلند تک لایه فویل دار بهترین گزینه است. یا برای پشت بام ها بیشتر دو لایه فویل دار مورد استفاده قرار می گیرد. اما این موارد همیشگی و ثابت نیست و قانون خاصی برای آن وجود ندارد که مثلا باید برای مکان خاصی از نوع خاصی استفاده نمود.

در انتخاب نوع ایزوگام سوای از منطقه جغرافیایی که از اهمیت بالایی در انتخاب برخوردار است، تجربه و پیشنهاد کسی که قرار است آن را نصب کند (یا همان نصاب خودمان) هم از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. معمولا نصابان در انتخاب ایزوگام مناسب بسته به تجربه ای که دارند، خوب عمل می کنند.

سرنوشت در دست نصاب

ایزوگام

نصاب

همان طور که گفتیم نصابان در انتخاب محصول بر اساس رنج قیمتی و انتخاب نوع آن اثرگذار هستند. این دو فاکتور در واقع مهم ترین و آخرین لایه برای انتخاب به شمار می روند، که پس از مدت ها کار و تجربه به دست می آید.

در این میان نکته ای که نباید از آن غافل شد، این است که با وجود این که نصاب در این انتخاب ها تاثیرگذار است، اما کارفرما و کسی که نصاب را انتخاب می کند هم باید دقت کرده و شخص درست و باتجربه ی کافی را انتخاب کند. در واقع انتخاب صحیح کارفرما نتیجه‌ ی دو حالت (انتخاب محصول بر اساس رنج قیمتی و انتخاب نوع) را تعیین می کند.

جمع بندی

اگر بخواهیم هر آن چه را که گفتیم، جمع بندی نماییم و برای کسانی که حوصله و وقت خواندن نوشته ی ما به صورت کامل را ندارند راه چاره ای بی اندیشیم، بهترین گزینه این  است که ترکیبی از تجربه نصابان و تحقیق در کف بازار را برای خرید و انتخاب به عنوان مولفه های اصلی خود در نظر بگیرند.

منبع: –

مطالب مرتبط

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

پیش‌بینی قیمت جهانی قیر در سال ۱۴۰۲: تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پاسارگاد عایق پارس

در این مقاله، به بررسی تحولات جدید در صنعت ایزوگام و قیر پرداخته و پیش‌بینی قیمت قیر تا پایان سال میلادی را ارائه می‌دهیم. این تحلیل‌ها بر اساس داده‌های جدید از پلاتز، فوب خلیج فارس، و شرکت ملی نفت ایران است.

12 دیدگاه ها

 1. آموزش خوبی بود

  پاسخ
  • سپاس از همراهی شما

   پاسخ
 2. مفید بود.

  پاسخ
  • سپاس از همراهی شما

   پاسخ
   • بسیار عالی

    پاسخ
    • امیدواریم مفید بوده باشد

     پاسخ
    • اطلاعاتِ بسیار عالی بود??

     پاسخ
     • سپاس گذاریم ?

 3. خیلی مفید بود
  لطفا بازم از این مطالب بزارید

  پاسخ
  • بله حتما

   پاسخ
 4. سلام پاسارگاد. وبلاگ سایت شما در زمینه کاریتون درمیان کل مجموعه ها بهترین، بروزترین و قدرتمندترین هست. موفق و پیروز باشید

  پاسخ
  • سپاس از همراهی شما دوست گرامی

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *